Home Najdôležitejšie Molčan v premiérovom zápase novej sezóny s hladkou prehrou: Obrovské trápenie na returne a len 5 získaných fiftínov

Alex Molčan

PUNE – Slovenský tenista Alex Molčan nepotvrdil pozíciu nasadenej päťky a na turnaji ATP v indickom meste Pune skončil už v 1. kole. Nad jeho sily bol Srb Laslo Djere, ktorý zvíťazil 6:2, 6:4.

Molčan od úvodu ťahal za kratší koniec, keď už v prvom geme prišiel o podanie a navyše sa počas celého setu výrazne trápil aj na returne. V prvom dejstve získal na podaní Djereho len 2 fiftíny, sám stratil ešte jeden servis a po necelej pol hodine prehrával 0-1.

Obraz hry sa výrazne nezmenil ani v sete číslo dva, Srb naďalej poľahky získaval svoje servisgemy a v piatej hre navyše tretíkrát v zápase brejkol Molčana. Slovenskému daviscupovému reprezentantovi sa už zdramatizovať koncovku setu nepodarilo a pripísal si na konto prvú prehru v sezóne.

Obrovské trápenie na returne

Deň blbec alebo skvelý výkon Djereho? Molčan si v dnešnom dueli nevypracoval žiadny brejkbal a čo viac, v celom stretnutí získal na príjme len päť fiftínov.

Dvadsaťpäťročný hráč Národného tenisového centra sa v Pune predstaví aj vo štvorhre. Jeho parťákom bude práve Djere, s ktorým v prvom kole zabojujú proti skúsenej domácej dvojici Purav Raja, Divij Sharan.

Zdroj: TASR, stz.sk, ts