Lukáš Klein, Ortisei challenger
Lukáš Klein (Foto: Internazionali Tennis Val Gardena - Challenger Ortisei/R.Strimmer)

Po Gombosovi v Bratislave neuspel ani Klein: Semifinále Peugeot Slovak Open bez slovenskej účasti

BRATISLAVA – Ani ďalší slovenský tenista nebol vo štvrťfinále bratislavského Peugeot Slovak Open 2022 úspešný. Lukáš Klein nestačil po trojsetovej bitke na Čecha Tomáša Macháča (117.), ktorému po viac ako dvoch hodinách podľahol výsledkom 4:6, 7:6(5), 3:6.


Od úvodu sa hralo podľa očakávania, obaja aktéri si bez väčších problémov držali servisy, ale v deviatej hre prvýkrát udrel na returne Macháč, ktorý využil tretí brejkbal v geme. Klein mohol v nasledujúcej hre kontrovať ribrejkom, ale naskytnutú príležitosť nevyužil – po 42 minútach viedol jeho český sok 1-0.

V druhom sete sa hralo bez brejkov, diváci dokonca neboli svedkami žiadnej brejkbalovej príležitosti a tak o jeho víťazovi musela rozhodnúť až skrátená hra. V tajbrejku bol Klein za stavu 4:5 minibrejk dole, ale sériou troch loptičiek dokonale zvrátil takmer stratený set a vyrovnal na 1:1.V rozhodujúcom dejstve mal Klein hneď v úvode možnosť brejknúť Macháča, čo opäť nevyužil a o niekoľko minút neskôr prišiel trest v podobe strateného servisu. Brejk v štvrtej hre sa ukázal ako kľúčový, vo zvyšku duelu následne obaja tenisti dominovali na podaniach, z postupu sa tak po trojsetovej bitke teší Macháč.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Slovensko, Davis Cup, Peter Benjamín Privara, Lukáš Pokorný, Igor Zelenay, Lukáš Klein, Jozef Kovalík, Alex Molčan, Tibor Tóth

Vymaľované bolo už po štvorhre! Ohlasy holandských médií po najrýchlejšom triumfe nad Slovenskom

AMSTERDAM – Ohlasy holandských médií na víťazstvo 4:0 nad tenistami Slovenska v kvalifikácii o postup …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 5 =