Home Audio/video VIDEO Obrovský úspech pre český tenis: Lehečka na Turnaji majstrov do 21 rokov zabojuje o titul!

Jiří Lehečka

MILÁNO – Český tenista Jiří Lehečka postúpila do finále Turnaja majstrov do 21 rokov! V semifinále Next Gen ATP Finals si poradil s doposiaľ neporazeným Švajčiarom Dominicom Strickerom, ktorého porazil po setoch 4:1, 4:3(4), 2:4, 4:1. V druhom semifinále v Allianz Cloud Arene uspel Brandon Nakashima zo Spojených štátov, keď zdolal Brita Jacka Drapera.

V zápase sa ako kľúčové ukázalo to, že sa proti riskantne hrajúcemu a chybujúcemu súperovi dokázal vyhnúť vlastným nevynúteným chybám. A tak zatiaľ čo Stricker zaznamenal síce 24 víťazných úderov, ale zároveň 16 nevynútených chýb, Lehečka mal bilanciu 24 winnerov a len 7 chýb.

Po hladko získanom prvom sete musel o osude druhej sady rozhodovať tajbrejk. V ňom síce Lehečka prakticky prišiel o vedenie 5:1, ale po strate troch loptičiek v rade sa dokázal zmobilizovať a druhé dejstvo ukoristil vo svoj prospech.

Stricker sa ešte šance na úspech nevzdal a ziskom tretieho setu duel zdramatizoval, lenže štvrtý set už zase ponúkol úplne iný obraz. Lehečka sa rýchlo predral do vedenia 3:0, duel doservíroval a vybojoval postup do finále.

„Dnes išlo všetko tak, ako som chcel. Včera aj dnes som so svojim tímom o tomto stretnutí hovoril a plán bol taký, že musím byť na kurte hlavne uvoľnený a užiť si to,“ hodnotil Lehečka. „Dominic hral neuveriteľne, takže som za toto víťazstvo veľmi rád.“

V sobotňajšom finále sa český tenista stretne s Američanom Brandonom Nakashimom (49.), ktorý si poradil s Britom Jackom Draperom (41.) v štyroch setoch.