Home Najdôležitejšie Gombos na domácom turnaji rolu favorita nepotvrdil: Talentovanému Maďarovi podľahol v troch setoch

Gombos na domácom turnaji rolu favorita nepotvrdil: Talentovanému Maďarovi podľahol v troch setoch

by Roderik Pastier
Norbert Gombos

BRATISLAVA – Slovenský tenista Norbert Gombos (112.) sa s bratislavským challengerom Peugeot Slovak Open 2022 rozlúčil už vo štvrťfinále. V piatkovom zápase nestačil na maďarského súpera Fábiána Marozsána (192.), ktorému podľahol po setoch 1:6, 6:3, 3:6.


Úvodný set trval len 21 minút

Gombosovi sa vôbec nepodarilo zachytiť úvod zápasu, keď v prvých piatich gemoch uhral len päť fiftínov. V šiestej hre odvrátil zo stavu 0:30 hrozbu kanára, v ďalšom geme mal premiérový brejkbal, ktorý však dobre podávajúci Maďar odvrátil a ujal sa vedenia v zápase.

Favorizovaný slovenský tenista v druhom dejstve zlepšil servis, v štvrtom geme sa presadil aj na returne a viedol 4:1. Vo zvyšku setu si obaja hráči postrážili podania a išlo sa do rozhodujúcej sady.

V rozhodujúcom sete mal Gombos za stavu 1:1 brejkbal, ktorý však Marozsán odvrátil a v ďalšom geme čistou hrou prelomil servis Slováka. Náš daviscupový reprezentant kontroval ribrejkom, ale vzápätí opäť prišiel o podanie, čo sa v konečnom dôsledku ukázalo ako rozhodujúce. Maďarský tenista už vo zvyšku zápasu podanie nestratil a postúpil do semifinále.

Zverenec trénera Tibora Tótha bol po zápase sklamaný

“Prvý set mi vôbec nevyšiel. Súper hral úplne bezchybne, všetko mu padalo. Snažil som sa však zostať kľudný. V druhom som lepšie returnoval a pomohol som si aj servisom, čo bol kľúč k úspechu. V treťom sete som mal na začiatku brejkbal, ktorý som nevyužil. Súper naopak zobral servis mne. Škoda posledného gemu, mal som ešte šancu vrátiť sa do zápasu, žiaľ, už to nevyšlo. Som sklamaný.”Svoje celkové účinkovanie na tohtoročných medzinárodných majstrovstvách Slovenska však víťaz z roku 2016 nevidí zle: “Vyhral som dva zápasy, po mesačnej pauze od turnajov je to fajn. Švrťfinále mi však nepomôže, lepšie body sa získavajú až v ďalších fázach. Tento rok som práve na mnohých turnajoch prehral vo štvrťfinále. Ak by som dokázal aspoň polovicu z nich vyhrať, bol by som aj v rebríčku niekde inde. Žiaľ, nevyšlo to. Skúsim teraz ešte zabojovať na posledných turnajoch, aby som si zaistil hlavnú súťaž na Australian Open.”

Na koniec sezóny plánuje ešte dva turnaje: “Mám prihlásené Helsinki a Andriu. Uvidím, ako zahrám vo Fínsku, podľa toho sa rozhodnem, čo ďalej. Musím sa dať aj dokopy pred ďalšou sezónou. Nie som už najmladší, regenerácia trvá dlhšie. Musím si doliečiť aj rameno a pripraviť sa na ďalšiu sezónu,” dodal tridsaťdvaročný hráč NTC.

Zdroj: ts, stz.sk

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

20 + 5 =