Home Najdôležitejšie Veľký comeback tenisovej mamičky: Bývalá svetová jednotka Ósaková odhalila ambiciózne ciele

Veľký comeback tenisovej mamičky: Bývalá svetová jednotka Ósaková odhalila ambiciózne ciele

by Majo Malinovský
Naomi Ósaková

TOKIO – Niekdajšia japonská svetová jednotka Naomi Ósaková sa chce po viac ako ročnej pauze mimo WTA Tour vrátiť medzi elitu.

Dvadsaťšesťročná tenistka v rozhovore pre televíziu NHK uviedla, že chce rozšíriť svoju zbierku štyroch grandslamových titulov a štartovať na OH v Paríži. Ósaková, ktorá sa v júli stala mamičkou, nehrala od vlaňajšieho septembra a na súťažné kurty sa vráti v januári na turnaji v Brisbane.

Chce vyhrať ďalšie grandslamy

“Chcem vyhrať ďalšie grandslamy, najlepšie Roland Garros a Wimbledon, a tiež sa zúčastniť na olympijských hrách v Paríži,” vymenovala Ósaková dva grandslamy, na ktorých sa jej doteraz darilo najmenej, keď sa tam dostala maximálne do tretieho kola. “V prvej kapitole svojej kariéry som hrala skôr inštinktívne. Dnes chcem byť niekým, kto rozumie hre oveľa lepšie,” dodala rodáčka z Ósaky, ktorá je pred očakávaným comebackom nervózna, ale aj šťastná a poriadne netrpezlivá.Japonka v rokoch 2018-2021 vyhrala dvakrát Australian Open a dvakrát US Open. V roku 2019 sa dostala na prvé miesto rebríčka a v roku 2021 bola v Tokiu poslednou členkou štafety s olympijským ohňom. Následne ale prežívala psychické problémy a pred tenisom dala prednosť osobnému životu. Tento rok v lete porodila dcérku Shai: “Páči sa mi pocit, že mám zodpovednosť starať sa o Shai a ukázať ju svetu. Cítim, že budem hrať pre ňu,” uzavrela.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 − 3 =