Home Najdôležitejšie Organizátori Roland Garros prekvapili Bouchardovú: Bol to pre mňa šok

Organizátori Roland Garros prekvapili Bouchardovú: Bol to pre mňa šok

by Roderik Pastier
Eugenie Bouchardová

PARÍŽ – Kanadská kráska Bouchardová dostala od organizátorov Roland Garros prekvapivú správu. Aktuálne 163. hráčka si po finálovej účasti v Istanbule vyslúžila na blížiacom sa grandslame divokú kartu.


Kvalifikácia na French Open začína už najbližší pondelok. Pôvodne sa mala kanadská hráčka pobiť o hlavnú súťaž už od pondelka, ale organizátori ju príjemne prekvapili.

Obdržanie divokej karty jej zaručuje účasť v hlavnom pavúku, čo Bouchardovú poriadne prekvapilo. „Bola som úprimne veľmi šokovaná,” neskrývala radosť Kanaďanka.

Bouchardovej predpovedali veľkú budúcnosť

Bola aj piatou hráčkou sveta a odborníci ju označovali za obrovský talent svetového tenisu. V roku 2014 dosiahla na Australian Open a a French Open semifinále. Na Wimbledone dokonca skončila až vo finále.

Následne nedokázala nadviazať na úspešnú formu zo sezóny 2014 a v ďalšom roku sa trápila.Minulú sezónu mala opäť veľmi rozpačitú, keď ju zakončila s bilanciou 8-20. V tej aktuálnej je to o niečo veselšie. Bouchardová priznala, že počas pauzy zapríčinenej pandémiou koronavírusu pravidelne navštevovala psychológa, ktorý jej mal pomôcť prekonať krízové momenty v zápasoch.

Formu na antuke rozhodne má, grandslam je však psychicky náročnejší ako bežné turnaje a tak sme zvedaví, aká bude reakcia kanadskej krásky.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eighteen − nine =