Home Najdôležitejšie Zaujímavá zmena v tenise: Pohár federácie bude niesť historicky nový názov

Zaujímavá zmena v tenise: Pohár federácie bude niesť historicky nový názov

by Roderik Pastier
tenisová raketa

LONDÝN – Medzinárodná tenisová federácia (ITF) predstavila historickú zmenu názvu najväčšej ženskej tímovej tenisovej súťaže. Pohár federácie premenujú na Pohár Billie-Jean Kingovej. Bude to prvá veľká globálna tímová súťaž pomenovaná po žene. Nový názov bude najväčšia ženská tímová súťaž v tenise niesť od roku 2021.


Prezident ITF David Haggerty vzdal Kingovej hold. „Od prvého zápasu vo Fed Cupe ako členka víťazného amerického tímu v roku 1963, cez založenie WTA, až po pozíciu prezidentky celej asociácie, Billie Jean Kingová nikdy neprestala napredovať a ťahať tenis vpred. Nové meno najväčšej ženskej tímovej súťaže v tenise je úctou ku všetkému čo dosiahla. Poskytne trvalé dedičstvo, ktoré bude inšpirovať ďalšie generácie hráčov a fanúšikov,“ citovala slová Haggertyho oficiálna webová stránka Slovenského tenisového zväzu.

Úzke spojenie s Fed Cupom

Kingová je s Fed Cupom úzko prepojená už niekoľko desaťročí. Všetko sa začalo na úvodnom turnaji v roku 1963 a upevnilo sa v priebehu nasledujúcich štyroch dekád. Trofej zdvihla nad hlavu celkovo desaťkrát – najviac spomedzi všetkých hráčok v histórii. Triumfovala sedemkrát ako hráčka a štyrikrát ako kapitánka (v roku 1976 bola v pozícii hrajúcej kapitánky). V roku 2010 jej udelili cenu Fed Cup Award of Excellence ako uznanie za všetky úspechy. V roku 2019 ju vymenovali za prvú svetovú veľvyslankyňu súťaže.„Nič sa nevyrovná pocitu reprezentovať svoju krajinu a byť súčasťou tímu. Preto je táto súťaž pre mňa taká zvláštna a dôležitá. Je mi cťou, že ženský svetový pohár v tenise nesie moje meno. Je to zodpovednosť, ktorú nebudem brať na ľahkú váhu,” priznala Kingová.

„Našou úlohou je zdieľať túto víziu s budúcimi generáciami mladých dievčat, pretože keď si ju osvoja, môžu sa ňou stať,“ dodala Američanka.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 + 4 =