Home Najdôležitejšie VIDEO Ostro sledovaný zápas Djokoviča nerozhodil: Som šťastný aj bez tenisu

VIDEO Ostro sledovaný zápas Djokoviča nerozhodil: Som šťastný aj bez tenisu

by Roderik Pastier
Novak Djokovič

RÍM – Srbský tenista Novak Djokovič po diskvalifikácii na US Open zvládol prvý antukový zápas v Ríme bez väčších problémov. Svetová jednotka porazila domáceho Carusa presvedčivo 6:3 a 6:2. Po zápase bol z víťazstva síce šťastný, ale najavo to nedal.


Cítim sa dobre aj bez tenisu

„Počas celého zápasu som sa cítil komfortne. Prečo by som mal byť šťastný, že som vyhral prvý zápas po US Open? Som šťastný aj bez tenisu,” priznal Srb.

Djokovič skončil na US Open už prekvapivo v 4.kole. V zápase proti Bustovi trafil loptičkou čiarovú rozhodkyňu, za čo bol diskvalifikovaný. Teraz je jeho primárnym cieľom pripraviť sa na Roland Garros a zaútočiť na 18. grandslamový titul.

„Je samozrejmé, že som sa tešil na zápas po tom, čo sa stalo v New Yorku. Snažím sa myslieť pozitívne,” pokračoval. „Počas zápasu som nepociťoval nekontrolovateľné emócie alebo nejaký mentálny blok kvôli tomu, čo sa v posledných dňoch udialo. Bol som v pohode, žiadna dráma sa nekonala,” dodal Djokovič.

Djokovič chce ukázať svoje najlepšie “ja”

Srb pred turnajom vyhlásil, že sa bude snažiť ukázať na turnaji svoju “najlepšiu verziu.” Vzhľadom na to, že nemal v prvom zápase žiadny herný výpadok, média pripúšťajú, že skúška psychiky len príde. „Na antuke sa cítim skvele a verím, že sa to bude zlepšovať. Chcem byť čo najlepšie pripravený na blížiaci sa Roland Garros,” dodal.Srb v aktuálnej sezóne vyhral až 27 zo svojich 28 zápasov, v tom jednom prišla práve spomínaná diskvalifikácia. Djokovič bude bezpochyby jedným z favoritov na French Open, ktorý začína už o 10 dní.

Zdroj: sport.cz, ts, youtube

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 − one =