Home Australian Open Obscénny Federer a zúrivý Kyrgios dostali na Australian Open pokuty

Obscénny Federer a zúrivý Kyrgios dostali na Australian Open pokuty

by Michal Pokrivka

MELBOURNE – Švajčiar Roger Federer musí zaplatiť pokutu 3000 austrálskych dolárov za to, že použil nevhodný výraz počas štvrťfinále Australian Open proti Američanovi Tennysovi Sandgrenovi.

Za stavu 6:3, 2:6, 0:3 sa mal švajčiarsky tenista dopustiť obscénneho vyjadrovania. Srbskej empajrovej rozhodkyni Marijane Veljovičovej to oznámila jedna z čiarových. Z empajru zaznelo nekompromisné varovanie za nevhodné verbálne prejavy.

„Čo som povedal?“ dožadoval sa vysvetlenia Federer. „Roger, nemôžem to zopakovať. Bolo to počuť veľmi jasne,“ odvetila mu Veljovičová. Nahnevaný bazilejský rodák sa napriek tomu nemienil vzdať: „Ak ste to tak jasne počuli, prečo ste to neohlásili vy? Je si (čiarová) stopercentne istá? Čo je zo Švajčiarska?Na tlačovej konferencii Švajčiar podľa britského denníka The Daily Express priznal, že nadával v hatlanine, ktorej podľa neho rozhodkyňa nemohla rozumieť. „Očividne ovláda hatlaninu. To som nevedel. Nabudúce si budem musieť skontrolovať čiarových rozhodcov,“ dodal.

Rovnakú pokutu ako Rogerovi Federerovi vymerali organizátori Australian Open aj domácemu miláčikovi Nickovi Kyrgiosovi. Tomu sa vypomstilo rozbitie rakety v zápase 4. kola proti Rafaelovi Nadalovi zo Španielska.

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

Posledná sezóna Federera, prognózuje legenda 1 februára, 2020 - 9:21 am

[…] Roger Federer má 38 rokov, no na úvodnom grandslame sezóny preukázal, že nepatrí do starého železa. Dostal sa do semifinále, v ktorom mu nestačili sily na Novaka Djokoviča a prehral po troch setoch. Švajčiar v Melbourne vybojoval dve päťsetové výhry – v treťom kole s Millmanom a v štvrťfinále so Sandgrenom. V tomto zápase ho limitovali zranené triesla, kvôli ktorým si vyžiadal medical time out. Aj napriek zdravotnej indispozícii dokázal odvrátiť 7 mečbalov a zvíťaziť. […]

Reply

Leave a Comment

4 × 2 =