Home Australian Open Nadal v očakávanom zápase 4. kola Australian Open zdolal Kyrgiosa

Nadal v očakávanom zápase 4. kola Australian Open zdolal Kyrgiosa

MELBOURNE – V šlágri 4. kola grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) zdolal najvyššie nasadený Španiel Rafael Nadal 23. nasadeného domáceho Nicka Kyrgiosa 6:3, 3:6, 7:6(6), 7:6(4).

V úvode duelu pôsobil Austrálčan trochu ospalým dojmom. Nedokázal diktovať tempo výmen tak, ako mu je vlastné a už za stavu 1:2 prišiel o podanie. V ďalšom priebehu prvého setu sa k šanci na ribrejk ani nepriblížil.

Na začiatku druhej časti odolal Kyrgios vďaka svojej typickej odvážnej hre trom brejkbalom, čo ho viditeľne povzbudilo. Postupne sa dostával do zápasu tenisovo i hlavou a vo štvrtom geme sa pre zmenu presadil na príjme on. „Rafa“ sa v závere márne snažil nájsť recept na jeho delový servis.

V treťom dejstve sa obaja priblížili k svojmu maximálnemu výkonu a diváci boli svedkami skvelého predstavenia. Španiel mal brejkbal na 5:3, ale domáci miláčik naň odpovedal nečitateľným a nechytateľným dropšotom. Nakoniec rozhodovala skrátená hra. Úderovo istejší Nadal ju získal v pomere 8:6.

Psychologická výhoda bola vo štvrtom sete na španielskej strane. Jej výsledkom bol dôležitý brejk na 2:1. Malorský rodák hral v týchto fázach výborne a nepúšťal protivníka k šanciam vrátiť sa do boja o víťazstvo. V poslednej možnej chvíli sa austrálsky tenista predsa len vzchopil a za stavu 4:5 podanie favorita prelomil. V druhom dnešnom tajbrejku mal opäť pevnejšie nervy španielsky velikán, ktorý uspel po výsledku 7:4.

• Kyrgios nastrieľal 25 es
  • Nadal bol dominantný na víťazné údery v pomere 64:50
  • nad austrálskym búrlivákom vyhral už štyri tajbrejky za sebou

Štvrťfinálovým súperom svetovej jednotky bude rakúska päťka žrebu Dominic Thiem.