Home Najdôležitejšie Obrovský skrat Molčana v Ostrave: 7 stratených servisov a prehajdákanie sľubného náskoku ho stálo zápas

Alex Molčan, Ostra Group Open 2021

OSTRAVA – Slovenský tenista Alex Molčan podľahol vo štvrťfinále na turnaji v Ostrave švédskemu súperovi Eliasovi Ymerovi po setoch 5:7, 3:6.

Molčan pritom nezačal vôbec zle a od stavu 1:1 získal dva brejky k dobru a viedol 4:1. Švéd však nezložil zbrane, náskok dvoch brejkov zmazal a začínali sme od začiatku. V deviatej hre Molčan opäť prelomil podanie Ymera, ale v nasledujúcich chvíľach úplne zlyhal a 193. hráč sveta sériou troch hier v rade otočil priebeh prvého setu. 25-ročný Ymer viedol po hodine a šiestich minútach 1:0.

Od úvodu druhého setu sa zdalo, že Molčan na zlyhanie v prvej sade rýchlo zabudol, brejkol Švéda, ale nasledovala rozhodujúca séria v zápase. Ymer získal 5 gemov v rade a prakticky rozhodol o triumfe v tomto dueli. Slovenský tenista ešte dvomi hrami znížil na 3:5, ale v koncovke už nestačil na skúsenejšieho súpera a s Ostravou sa lúči vo štvrťfinále.

Švéd Ymer sa v boji o finále stretne s Francúzom Bonzim, ktorý nedal v dnešnom zápase šancu austrálskemu tenistovi a vyhral hladko 2:0.