streda, 6 decembra, 2023
HomeNajdôležitejšieFOTO Na zaočkovanú Azarenkovú sa valí vlna kritiky: Dala si si pichnúť...

FOTO Na zaočkovanú Azarenkovú sa valí vlna kritiky: Dala si si pichnúť neznámy koktejl drog

MINSK – Okrem českej tenistky Petry Kvitovej sa nedávno dala zaočkovať proti koronavírusu aj bieloruská tenistka Viktoria Azarenková. Fotku s náplasťou na ramene následne zverejnila na sociálnych sieťach, za čo sa jej dostala obrovská vlna kritiky.


Naposledy sa 31-ročná tenistka predstavila na konci marca v Miami a od tej doby sa pripravuje na turnaj v Madride, kde ju už dnes čaká v prvom kole Ruska Alexandrovová. Voľný čas využila na to, aby sa dala zaočkovať proti COVID-19.

Následne sa na jej adresu dostala vlna kritiky

“Prekvapuje ma, že vystavujete svoj imunitný systém neznámemu, nelicencovanému koktejlu drog, ktoré sú označované ako vakcína,” napísal Azarenkovej na Twitteri jeden z fanúšikov.

Predstavitelia WTA sľúbili tenistkám, že ak sa nechajú zaočkovať, budú mať v protipandemických bublinách na turnajoch určité výhody oproti ostatným a nebudú podliehať tak prísnym opatreniam.

S tým nesúhlasí bývalý tenista Pat Cash. “Bol som šokovaný, aký tlak vytvára WTA na hráčky. A vôbec nikto nehovorí o vedľajších účinkoch vakcíny,” uviedol Austrálčan.Reakcia Azarenkovej na kritiku

“Prečo majú niektorí ľudia problém s rozhodnutím iných ľudí, keď sa líši s ich ideálom? Nikomu nehovorím, čo má robiť. Len som oznámila, čo som spravila ja podľa môjho najlepšieho vedomia a svedomia,” uviedla veci na pravú mieru bývalá svetová jednotka.

Zdroj: ts

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 + eleven =

Slováci v akcii