Home Audio/video VIDEO Klein v Ostrave s totálnym skratom: Boj o finále mal na dosah

VIDEO Klein v Ostrave s totálnym skratom: Boj o finále mal na dosah

Lukáš Klein, Ostra Group Open 2021

OSTRAVA – Po Alexovi Molčanovi neuspel na challengerovom podujatí v boji o semifinále ani druhý slovenský zástupca Lukáš Klein.

Ten v dnešnom štvrťfinále nestačil na francúzsku turnajovú štvorku Arthura Rinderknecha. Klein pritom do zápasu vstúpil veľmi dobre, keď hneď v druhej hre dokázal Francúza brejknúť a ujal sa vedenia 2:0. Ani strata podania v piatej hre Slováka nerozhodila a po ďalšom brejku vo ôsmej hre upodával prvé dejstvo do víťazného konca – 6:3.

Druhý set začal ale pre Slováka nešťastne, keď po zahodenom brejkbale na podaní súpera vzápätí stratil vlastný servis a ďalší priebeh ukázal, že to bol kľúčový moment druhého dejstva. Do konca setu totiž ani jeden z hráčov už na brejk nevyzrel a z triumfu 6:3 sa tentokrát radoval Francúz.

Rozhodujúce dejstvo sa nieslo v réžii Slováka, ktorý čistou hrou zobral Francúzovi podanie a razom viedol 3:0 a následne aj 4:1. Pri kvalitných servisoch obidvoch hráčov sa zdalo, že mu už postup do semifinále nemôže uniknúť, opak ale napokon bol pravdou. Rinderknech vyhral päť gemov po sebe, pričom dvakrát brejkol súpera a na jednom zo svojich podaní odvrátil až tri brejkbaly Slováka. Klein tak po nešťastnom konci o finále v Ostrave nezabojuje, Francúza v semifinále čaká Argentínčan Olivo.