Novak Djokovič
Novak Djokovič po výhre nad Norriem v semifinále Wimbledonu (Foto: TASR/AP - Alastair Grant)

Novak Djokovič vysvetlil kontroverzné gesto smerom k tribúnam po postupe do finále Wimbledonu

Novak Djokovič vysvetľoval kontroverzné gesto smerom k tribúnam po postupe do finále Wimbledonu.


Srb Novak Djokovič v semifinále Wimbledonu porazil domáceho Brita Camerona Norrieho. Domáce publikum Norrieho po celý zápas povzbudzovalo a po skončení zápasu sa ozval piskot. Djokovič začal posielať bozky smerom k tribúnam. Na tlačovej konferencii potom vysvetľoval toto kontroverzné gesto.

„Nie, nie nebolo to trollovanie. Posielal som bozky niekomu, kto ma rozveselil. Vždy je nepríjemné, keď celý štadión podporuje vášho súpera. Pred zápasom som to, samozrejme, očakával. Bolo to logické, pretože je to miestny hrdina, chceli, aby vyhral. Vedel som, v akej atmosféra sa ocitnem. Ale zdalo sa mi, že som si celkom dobre udržal koncentráciu,” hovoril Novak Djokovič po postupne do finále, v ktorom má šancu na 21. grandslamový titul.

„Publikum je vo väčšine prípadov na strane mojich súperov. Už som si na to počas svojej kariéry zvykol. Čím častejšie sa s podobnými situáciami stretávate, tým ste na ne lepšie pripravený,” dodal srbský tenista, ktorý si o wimbledonský titul zahrá proti Austrálčanovi Nickovi Kyrgiosovi.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Soňa Depešová, Mia Pohánková, Medaily

Medailový úspech nášho tenisu: Slovenský talent na ME vybojoval cenný kov

PARMA – Slovenská tenistka Mia Pohánková získala striebornú medailu vo dvojhre na majstrovstvách Európy hráčok …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three + 8 =