Nick Kyrgios
Nick Kyrgios (Foto: TASR/AP - Kirsty Wigglesworth)

VIDEO Kyrgios pred finále s Djokovičom: Ľudia ma odpisovali, ale ja som si veril, som inšpiráciou pre každého

LONDÝN – Dostal niekoľko pokút, musel sa vyrovnať s tým, že ho na začiatku augusta čaká súd, kde mu bude hroziť väzenie za napadnutie expriateľky. Žiadna z týchto okolností Nicka Kyrgiosa nerozhodila tak, ako keď jeho semifinálový súper Rafaela Nadal nenastúpil kvôli zraneniu na vysnívaný zápas vo Wimbledone. Teraz je však známy tenisový rebel napnutý ešte viac. V nedeľu ho totiž čaká finále v All England Clube proti Novakovi Djokovičovi.


Búrlivák, nevychovaný zlý chlapec, ktorý si za žiadnych okolností nekladie servítku pred ústa. A tiež provokatér, ktorý sa netají tým, že si rád robí to, čo chce. Presne tak vníma množstvo fanúšikov tenistu Nicka Kyrgiosa. Ten ale na treťom grandslamovom turnaji sezóny ukazuje aj svoju lepšiu tvár, predvádza výborný tenis a na splnenie ohromného sna v podobe víťazstva na Wimbledone mu zostáva vyhrať jediný zápas.

„Vyrastal som v Canberre na kurtoch, ktoré boli hrozné. Trénoval som tam a teraz som vo finále Wimbledonu,“ vychutnával si slastné pocity Kyrgios. „Je to inšpirácia pre každého. Mám pocit, že keď si neprestanete veriť, môžete dosiahnuť veľké veci,“ konštatoval tenista, ktorého po mnohých excesoch veľa expertov odpísalo.

„Väčšina ľudí vo mne stratila vieru, nečakali, že sa dostanem do finále grandslamového turnaja,“ pokračoval.

Dokáže odhadnúť, že tenisovému svetu vadilo, ako sa Kyrgios správa, rovnako tak bol tŕňom v oku v niektorých momentoch aj jeho prístup k tréningu. „Chápem to, ale ja som nikdy nestratil vieru v seba samého. Tým posielam odkaz každému, o kom okolie pochybuje. Proste pokračuj v práci,“ poznamenal tenista, ktorý sa na grandslamových turnajoch dostal zatiaľ najďalej do osemfinále.

Fanúšikov upútal slovnou prestrelkou s Grékom Tsitsipasom, tá pokračovala aj po zápase, rovnako tak pozbieral niekoľko pokút. Napríklad za to, že si po jednom zo zápasov ešte na kurte obul červené topánky a nasadil si šiltovku rovnakej farby. Tým porušil wimbledonské pravidlá, búrliváka to ale nijako netrápilo. Hlavu mu muselo zamotať skôr predvolanie na súd kvôli obvineniu z napadnutia. To ale príde na rad až v auguste.

„Myslel som ale hlavne na semifinále Wimbledonu s Nadalom, to mal byť najsledovanejší zápas všetkých čias,“ konštatoval. Lenže zranenie španielskeho hráča nakoniec bez boja posunulo Austrálčana do finále. „Toto nebol spôsob, akým som sa tam chcel dostať. Veľmi som chcel hrať a Rafu poraziť,“ priznal štyridsiaty hráč sveta. „Keď Rafa zápas oznámil, že nenastúpi na zápas, cítil som najskôr obrovské sklamanie. Pred tým zápasom som ani nemohol spať, pretože som všetku energiu sústredil na súboj s Nadalom,“ povedal Kyrgios s tým, že spal maximálne hodinu.Pre fanúšikov je to prekvapenie, v ich očiach je Austrálčan skôr hviezdou, ktorú nič netrápi. „Cítil som nervozitu, to sa mi nestáva,“ pripustil Kyrgios. Ponúka fanúšikom svoju zodpovednejšiu tvár. Anglické médiá pripomínajú, že v minulosti nemal počas Wimbledonu tenista problém popíjať do štyroch hodín ráno v krčme Dog & Fox.

„Sú chvíle, keď tento šport nenávidím. Ale sú chvíle, keď si myslím, že som jedným z najviac súťaživých ľudí, akých som kedy stretol. Keď sa zamyslím nad finále, ktoré ma čaká. Či vyhrám, alebo odídem ako porazený, tak po tom zápase budem šťastný,“ prekvapil Kyrgios. „Veď od doby, čo som sa narodil, vyhralo Wimbledon iba osem ľudí. Dám do toho ale každopádne maximum.“

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Daria Kasatkinová, WTA San Jose

Štátne vyznamenanie pre Kasatkinovú, ktorá priznala vzťah so ženou: Poslanec dumy zúri, žiada jeho zrušenie

MOSKVA – Poslanec ruskej Štátnej dumy Roman Terjuškov nesúhlasí s udelením štátneho vyznamenania pre ruskú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × three =