Home Najdôležitejšie Famózny Gombos v Salzburgu po obrate zabojuje o premiérový titul: O víťazovi rozhodla séria štyroch gemov v treťom sete

Norbert Gombos

SALZBURG – Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil na challengerovom turnaji v rakúskom Salzburgu do finále. V dnešnom semifinálovom zápase zdolal po takmer troch hodinách favorizovaného Francúza Corentina Mouteta (127.) po setoch 3:6, 7:5 a 6:3.

Gombos mal už v úvodnom geme na returne stav 0:40, ale francúzsky súper všetky tri brejkbaly odvrátil. Počas celého setu obaja hráči výborne servovali, ale v šiestej hre slovenský tenista prišiel prvýkrát v zápase o podanie, čo napokon rozhodlo aj prvý set. Po 34 minútach viedol Moutet 1:0.

V druhom dejstve bol najsilnejšou stránkou oboch aktérov servis a až do stavu 5:5 diváci neboli svedkami jediného brejkbalu. Gombos v jedenástej hre druhého setu zvládol maratónsky gem, kde odvrátil päť brejkbalov súpera, to ho nakoplo a v nasledujúcej hre využil tretí setbal a po premiérovom brejku vyrovnal na 1:1.

V rozhodujúcom sete náš daviscupový reprezentant hneď na úvod prišiel o podanie, ale sériou štyroch hier v rade otočil priebeh a vzal opraty do svojich rúk. Gombos sa dopúšťal menšieho počtu nevynútených chýb, dokázal súpera zatlačiť do hlbokej defenzívy, z čoho pramenili jednoduchšie získané body a po výsledku 6:3 zaslúžene postúpil do svojho druhého finále v tejto sezóne. V tom prvom, ešte v apríli na turnaji v Murcii podľahol bývalému zverencovi Dominika Hrbatého Tajpejčanovi Tsengovi.

V boji o titul slovenský tenista narazí na víťaza zápasu medzi Thiagom Monteirom a Facundom Bagnisom, druhý menovaný minulý rok celý turnaj v Salzburgu ovládol.