Home Najdôležitejšie Novak Djokovič pracuje na revolučnej novinke v svete tenisu: Uvidíme ju možno už budúci rok

Novak Djokovič pracuje na revolučnej novinke v svete tenisu: Uvidíme ju možno už budúci rok

by Jaroslav Šípkar
Novak Djokovič, ATP Indian Wells

Novak Djokovič chce priniesť do sveta tenisu revolučnú novinku a uvidíme ju možno už budúci rok.

Zápas hviezd poznáme napríklad z hokejovej NHL či basketbalovej NBA. No čoskoro môže mať svoj Zápas hviezd aj tenis! Usiluje o to Srb Novak Djokovič. Infomuje športový novinár Jon Wertheim. Túto revolučnú novinku by sme podľa neho mohli vidieť v praxi už v roku 2025.

“Každý chce mať tenisový Zápas hviezd. Súťaž zručností, na ktorej sa zúčastnia muži aj ženy, aby oslávili tento šport. Viete, kedy by mohol byť najlepší čas? Tesne pred Indian Wells. Všetci by boli spokojní, všetci prichádzajú do južnej Kalifornie,” hovoril Wertheim pre TennisUpToDate.

“Počul som, že Novaka to naozaj zaujíma. Nefunguje to len ako: Hej, musíme mať Zápas hviezd! Ukázali mi logo, teraz hľadajú miesto. S najväčšou pravdepodobnosťou to bude v Los Angeles,” prezradil podrobnosti chystanej akcie.

“Novak vždy hľadá spôsoby, ako prilákať hráčov. Ide o pomerne tradičný nápad a zároveň dobrý biznis plán. Kto by nechcel vidieť Cori Gauffovú v súťaži podaní a mať rýchlostnú či silovú súťaž? Toto nie je len nejaký nápad – v skutočnosti na tom pracuje. Očakávame to už v roku 2025,“ dodal novinár.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

15 − 15 =