Home Audio/video VIDEO Po vybojovanom derby s českou súperkou zvládla aj boj o titul: Hrunčáková sa po rokoch dočkala víťaznej trofeje!

Viktória Hrunčáková, Pohár Billie Jean Kingovej, Slovensko

SOLARINO – Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková sa dočkala premiérovej singlovej trofeje v tomto roku.

V dnešnom finále na talianskom podujatí W35 v Solarine s dotáciou 25-tisíc USD si slovenská turnajová jednotka za hodinu aj 17 minút poradila s americkou súperkou Robin Andersonovou a po takmer šiestich rokoch získala singlovú trofej. Naposledy sa jej to podarilo ešte v júni v roku 2018, keď triumfovala v Budapešti.

Hrunčáková vo finále využila štyri z desiatich brejkbalov a sama súperke neponúkla za celý duel ani jediný. K triumfu si pomohla aj tromi esami a zaznamenala len jedinú dvojchybu, jej súperka štyri. Slovenka sa tak po deblovom triumfe na podujatí v Aucklande dočkala v tejto sezóne celkovo svojho druhého titulu.

Hrunčáková vedená trénersky svojim manželom Tomášom Hrunčákom a kondičným koučom Kristiánom Cupákom okrem dramatického derby s českou súperkou prešla turnajom bez straty jediného setu. S Češkou musela zápas otáčať (2:6, 6:4, 6:4), ale ani takmer dve a pol hodiny trvajúci boj jej nezobral toľko síl aby nezvládla aj následný boj o titul. Blahoželáme!

Dvadsaťpäťročná slovenská reprezentantka sa najbližšie predstaví na dvorch turnajoch ITF v Slovinsku (W75 v Maribore a W50 v Murskej Sobote) a potom ju čaká príprava na kvalifikačný duel Slovenska proti Slovinsku v Pohári Billie Jean Kingovej.

Veľmi ťažké dva týždne

“Veľmi ťažké dva týždne, o to viac ma teší, že si domov beriem trofej. Vyhrať po dlhom čase turnaj vo dvojhre je skvelý pocit,” napísala Hrunčáková po zisku titulu k fotografii na sociálnej sieti.