Home Najdôležitejšie Jediný stratený set a dve víťazné trofeje: Triumf v slovenskom finále zlatým klincom rozprávkového týždna iba 18-ročnej slovenskej hviezdičky

Nina Vargová

HERAKLIÓN – Iba 18-ročná talentovaná slovenská tenistka Nina Vargová sa na antukovom podujatí ITF s dotáciou 15-tisíc USD v gréckom Heraklióne dočkala až dvoch víťazných trofejí.

Talentovaná Slovenka včera po boku francúzskej deblovej parťáčky Lucie Nguyenovej Tanovej z pozície nasadených dvojok vyhrali turnaj vo štvorhre, keď vo finálovej dráme zdolali štvrtý nasadený taliansko-grécky pár Laura Mairová a Sapfo Sakellaridiová.

Zároveň prehratý úvodný set deblového finále bol jediným, ktorý za uplynulý týždeň v singli aj v debli nasadená singlová štvorka Vargová prehrala, keďže v dnešnom čisto slovenskom singlovom finále zdolala o päť rokov staršiu krajanku a nasadenú šestku Sofiu Milatovú za hodinu aj 54 minút dvakrát 6:3 a po debli tak ovládla aj dvojhru.

Vargová si v ceste za triumfom v slovenskom finále pomohla až ôsmimi esami a na brejk premenila všetkých šesť ponúknutých brejkbalov, kým jej súperka len tri zo siedmich. Pre talentovanú Vargovú to bola druhá trofej v singli a rovnako tak v debli v tejto sezóne.