Home Najdôležitejšie Nadal o Wimbledone aj rivalite s Djokovičom a Federerom: Nehrám tenis, aby som bol najlepší v histórii

Nadal o Wimbledone aj rivalite s Djokovičom a Federerom: Nehrám tenis, aby som bol najlepší v histórii

by Majo Malinovský
Rafael Nadal

PARÍŽ – Pred úvodnými dvoma grandslamovými turnajmi roka nebol topfavoritom, dokázal však to, čo sa mu ešte predtým nikdy nepodarilo.


Španielsky tenista Rafael Nadal vyhral v jednej sezóne Australian Open i Roland Garros. S 22 grandslamovými titulmi sa na čele historických tabuliek odpútal od Srba Novaka Djokoviča a Švajčiara Rogera Federera, ktorí majú na konte 20 trofejí.

VIDEO Nadal prehovoril o účasti na Wimbledone a tenisovej budúcnosti: Nemôžem takto pokračovať

Naháňanie rekordov nie je priorita

Po zisku 14. titulu z parížskej antuky sa Španiel dušoval, že naháňanie rekordov nie je jeho priorita. “Nehrám tenis, aby som bol najlepší v histórii a prevýšil Rogera s Novakom, To, čo ma poháňa vpred, je vášeň k tomuto športu. Zažívam momenty, ktoré vo mne zostanú natrvalo. Je skvelé hrať pred fantastickými fanúšikmi na najväčších štadiónoch sveta. Ja, Roger i Novak sme dosiahli veci, o ktorých sa nám na začiatku kariéry ani nesnívalo,” povedal pre oficiálnu webstránku ATP.Nadal vo finále proti Nórovi Casperovi Ruudovi naplno potvrdil úlohu favorita. Súperovi, ktorý trénoval v jeho akadémii na Malorke, dovolil uhrať iba šesť gemov. “Casper je skvelý hráč, neustále sa zlepšuje. Už sa nedá o ňom hovoriť iba ako o antukovom špecialistovi, dobré výsledky dosahuje aj na iných povrchoch. Jeho výrazný posun v rebríčku je dielo každodennej práce. Finále nedopadlo podľa jeho predstáv, no môže byť hrdý na to, čo v Paríži dokázal. Pevne verím, že v budúcnosti získa grandslamovú trofej.”

VIDEO Nadal po rekordnom triumfe rozjasal fanúšikov: Neviem, čo sa stane v budúcnosti, ale…

Po úspešnom ťažení v Melbourne a Paríži má Nadal šancu na kalendárny Grand Slam. Nad jeho účasťou vo Wimbledone však visí otáznik. Španiel po nedeľňajšom triumfe uviedol, že už nechce hrať pod anestetickými injekciami proti bolesti. Ak nenájde iné riešenie chronického problému s ľavou nohou, nebude môcť štartovať na tráve All England Clubu a nie je si istý svojou tenisovou budúcnosťou.https://www.youtube.com/watch?v=TRIcYHfPEDw

Hrozí mu operácia

“Pre mňa je požehnanie, že vo veku 36 rokov ešte stále môžem hrať na najvyššej úrovni a získavať tituly. Vôbec som nečakal, že po zdravotných problémoch dokážem vyhrať Australian Open i Roland Garros. Teraz vyskúšam nové spôsoby liečby. Je zrejmé, že nemôžem ďalej súťažiť s ´uspatou´ nohou. Musím nájsť nejaké riešenie. Ak nové metódy liečby nezaberú, budem musieť ísť na operáciu.”

Antukový Boh Nadal: Ohlasy médií na rekordný triumf Rafu na Roland Garros

Nadal nevylúčil, že tohtoročný Roland Garros bol jeho posledný. “Chcem naďalej hrať, no ak mi to môj zdravotný stav nedovolí, budem musieť skončiť a venovať sa niečomu inému. Športová kariére bola pre mňa vždy priorita a tenis mi prináša veľa radosti. V živote sú však aj dôležitejšie veci ako ďalšie tituly,” zdôraznil držiteľ 92 singlových trofejí pre španielsky denník Marca.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

8 + thirteen =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy