Home Audio/video VIDEO Nadal prehovoril o účasti na Wimbledone a tenisovej budúcnosti: Nemôžem takto pokračovať

VIDEO Nadal prehovoril o účasti na Wimbledone a tenisovej budúcnosti: Nemôžem takto pokračovať

by Majo Malinovský
Rafael Nadal

PARÍŽ – Španielsky tenista Rafael Nadal uviedol krátko po 14. víťazstve na Roland Garros, že pred zápasmi potreboval niekoľko injekcií, aby utíšil bolesť v ľavej nohe.


Rekordný grandslamový šampión povedal, že ak nenájde iné riešenie chronického problému, nebude môcť hrať na Wimbledone a nie je si istý svojou budúcnosťou v tenise.

Nadal oslávil v piatok 36. narodeniny a v nedeľu si dal darček v podobe 14. triumfu v Paríži a 22. na grandslamových turnajoch. Vo finále nedal šancu Nórovi Casperovi Ruudovi a zdolal ho hladko 6:3, 6:3, 6:0. Počas slávnostného ceremoniálu zdôraznil, že ešte nemieni ukončiť kariéru, no na pozápasovej tlačovej konferencii sa téme svojej budúcnosti venoval viac.

VIDEO Nadal po rekordnom triumfe rozjasal fanúšikov: Neviem, čo sa stane v budúcnosti, ale…

Počas zápasov na turnaji dostával anestetické injekcie na nervy v chodidle, ktoré mu ho znecitliveli. Nadal uviedol, že to urobil preto, že “Roland Garros je Roland Garros”.Nemôže takto pokračovať, ale hľadá riešenie

V priebehu budúceho týždňa vyskúša nové spôsoby liečby, aby zistil, či mu to umožní nastúpiť vo Wimbledone, kde vyhral dva zo svojich rekordných 22 grandslamových titulov. Turnaj v All England Clube odštartuje 27. júna. “Je zrejmé, že nemôžem ďalej súťažiť s ´uspatou´ nohou. Nemôžem takto pokračovať, no snažím sa nájsť riešenie,” uviedol s tým, že ak nové metódy liečby nezaberú, bude musieť zvážiť rozsiahlu operáciu a nevie, či po nej bude môcť súťažiť.

Wimbledon je vždy priorita

VIDEO Rafael Nadal späť na tróne: Antukový kráľ zakončil finále Roland Garros kanárom

Šancu hrať na anglickom grandslame však nevzdáva. “Wimbledon je vždy priorita, vždy bola. Ak budem môcť hrať s protizápalovými liekmi, tak áno. No už nechcem hrať s anestetickými injekciami. Môže sa to stať raz, no nie je to životná filozofia, ktorou sa chcem riadiť. No vždy som pozitívny,” citovala ho agentúra dpa.https://www.youtube.com/watch?v=Qga355n0E2E

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × 5 =