Rafael Nadal, Casper Ruud
Rafael Nadal a Casper Ruud s trofejami (Foto: TASR/AP - Michel Euler)

VIDEO Nadal po rekordnom triumfe rozjasal fanúšikov: Neviem, čo sa stane v budúcnosti, ale…

PARÍŽ – Španielsky tenista Rafael Nadal triumfoval štrnástykrát na Roland Garros a získal rekordný 22. grandslamový titul. Vo finále mužskej dvojhry zdolal v pozícii turnajovej päťky nasadenú osmičku Nóra Caspera Ruuda hladko 6:3, 6:3, 6:0.


Ruuda čaká skvelá kariéra

Počas slávnostného ceremoniálu zdôraznil, že ešte nemieni ukončiť kariéru. V úvode slávnostného príhovoru ocenil výkonnostný progres Ruuda.

Antukový Boh Nadal: Ohlasy médií na rekordný triumf Rafu na Roland Garros

„Casper, bolo mi cťou hrať proti tebe vo finále. Čaká ťa skvelá kariéra. Máš vo svojom tíme výnimočných ľudí, ktorí odvádzajú super robotu. Prajem vám len to najlepšie. Ďakujem môjmu tímu i mojej rodine za podporu. Bez vás by som tu nikdy nestál. Zažili sme rôzne komplikácie, bez vás by som už dávno skončil. Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľajú na organizácii tohto turnaja, podávačom loptičiek, dobrovoľníkom, riaditeľke Roland Garros Amelie Mauresmovej. Vďaka vám sa tu cítim ako doma. Je ťažké opísať, čo teraz cítim. Je neuveriteľné, že vo veku 36 rokov tu stojím s cennou trofeje na mojom najobľúbenejšom kurte, je to fantázia. Verím, že toto dobrodružstvo ešte bude pokračovať. Neviem, čo sa stane v budúcnosti, ale budem bojovať a snažiť sa, aby som hral ďalej,“ uviedol Nadal po prevzatí Pohára mušketierov z rúk legendárnej Američanky Billie-Jean Kingovej.



Rafa opäť ukázal veľkosť šampióna

VIDEO Rafael Nadal späť na tróne: Antukový kráľ zakončil finále Roland Garros kanárom

Ruud zablahoželal Nadalovi k zisku titulu. „Rafa, zasa si to dokázal a získal 14. parížsky titul. Všetci vieme, aký si veľký šampión. Konečne som pocítil, aké je to hrať proti tebe vo finále Roland Garros, nie som prvá obeť. Ďakujem za prijatie do tvojej akadémie, v ktorej môžem trénovať. Verím, že ešte budeš pokračovať v kariére, lebo si veľkou ikonou svetového tenisu. Ďakujem môjmu tímu, dúfam, že pôjdeme touto cestou a ešte zažijeme viacero grandslamových finále. Ďakujem Parížu za podporu, na tribúnach bolo množstvo fanúšikov. Boli to pre mňa krásne dva týždne.“  



Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Alex Molčan, Australian Open

Obrovské sklamanie pre slovenských fanúšikov: Súboj Molčana s ruskou hviezdou v Miami neuvidíme

MIAMI – Slovenský tenista Alex Molčan pre zranenie bedrového kĺbu v pondelok nenastúpi na duel …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nine + 11 =