Home Najdôležitejšie Mihalíková získala trofej s parťáčkou na poslednú chvíľu: Z debutu v Top 100 mám veľkú radosť, ale…

Mihalíková získala trofej s parťáčkou na poslednú chvíľu: Z debutu v Top 100 mám veľkú radosť, ale…

by Majo Malinovský
Tereza Mihalíková, Vera Lapková

ANGERS – Slovenská tenistka Tereza Mihalíková spolu s Belgičankou Greet Minnenovou získali titul vo štvorhre na turnaji WTA 125 vo francúzskom Angers.


Vo finále zdolali rumunsko-ruský pár Monica Niculescová, Vera Zvonariovová 4:6, 6:1 a 10:8. Duel trval 87 minút.

Prvýkrát v elitnej stovke

Dvadsaťtriročná hráčka NTC získala v tomto roku už svoj piaty deblový titul, druhý na okruhu WTA. Po prvý raz v kariére sa prebojovala do elitnej stovky deblového rebríčka WTA. V jeho onlajn vydaní jej patrí 96. priečka.“Turnaj bol veľmi pekne zorganizovaný, na zápasy chodilo veľa divákov. S Greet sme sa dohodli na poslednú chvíľu, pretože jej parťáčka jej to tesne pred začiatkom turnaja zrušila. Išlo nám to spolu veľmi dobre, skvele sme sa dopĺňali a od prvého momentu bolo jasné, že máme na to zdolať hociktorý pár. Počas turnaja sme zdolali veľa top hráčok, o to je to víťazstvo pre mňa krajšie. Z debutu v Top 100 mám veľkú radosť, ale je to len začiatok,” povedala zverenka trénera Jána Sabovčíka a kondičného Jozefa Ivanka pre oficiálny portál Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

thirteen − 9 =