Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková, Pohár Billie Jean Kingovej, Slovensko
Viktória Hrunčáková a Tereza Mihalíková počas štvorhry proti Taliansku (Foto: TASR - Jaroslav Novák)

Mihalíková zdôraznila, že proti Taliankam to nebol typický deblový zápas: Síce na turnajoch WTA nehrávajú pravidelne štvorhry, ale…

BRATISLAVA – Kapitán slovenského tímu Matej Lipták šípil, že jeho zverenkám sa v kvalifikačnom dueli tenisového Pohára Billie-Jean Kingovej môže podariť historický obrat.


Proti Taliansku vyrovnali v bratislavskom NTC z 0:2 na 2:2 a Viktória Hrunčáková s Terezou Mihalíkovou viedli v treťom sete rozhodujúcej štvorhry 5:3. Martina Trevisanová s Elisabettou Cocciarettovou však následne získali štyri gemy za sebou a z postupu na finálový turnaj sa napokon radovali Talianky.

Šéf slovenskej lavičky priznal, že po tesnej prehre zavládlo v šatni ticho. “Tridsať minút nikto nepovedal ani slovo, to hovorí za všetko. Táto prehra bude ešte veľmi dlho bolieť. Boli sme veľmi blízko niečoho výnimočného, ešte nikdy sa nám v Pohári Billie-Jean Kingovej alebo Davisovom pohári nepodarilo otočiť z 0:2 po prvom dni. Sme hrdí, že sme spojili fanúšikov, takáto atmosféra v NTC už dlho nebola. Ďakujem babám i celému realizačnému tímu. Urobili sme maximum pre víťazstvo, chýbala tomu už len bodka.”Lipták zdramatizovanie očakával

Lipták očakával, že napriek stavu 0:2 po prvom dni Slovenky dokážu zápas zdramatizovať. “Tušil som, že druhý deň bude trochu iný. Baby sa poučili a podali heroické výkony. Kaja Schmiedlová otočila proti Jasmine Paoliniovej stratený zápas a Viki Hrunčáková bola proti  Cocciarettovej dlho dominantná hráčka na kurte. Bolo to o tom, kedy súperku brejkne. Počítali sme s tým, že môže byť 2:2 a rozhodne štvorhra, Boli sme brutálne pripravení na súperky. Chýbalo pár loptičiek, takýto je tenis.”

Podľa Mihalíkovej to nebol typický deblový zápas

Mihalíková zdôraznila, že proti Taliankam to nebol typický deblový zápas. “Mali sme agresívnu taktiku, ktorej sme sa držali počas celého duelu. Škoda, že za stavu 5:4 v treťom sete nám nevyšlo zopár servisov, ja som tam pokazila jeden volej. Súperky síce na turnajoch WTA nehrávajú pravidelne štvorhry, no nič nám nedarovali a všetko sme si museli vybojovať samé. Trevisanová je ľaváčka, čo je vo štvorhre veľká výhoda najmä pri podaní. Celý zápas bol ako na hojdačke a v závere mali navrch Talianky. Mrzí nás to, lebo sme boli veľmi blízko k víťazstvu a postupu na finálový turnaj.”

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Lukáš Klein

Slováci v akcii: Pondelok 2. októbra

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii 15 slovenských zástupcov. Pokorný aj Klein v Alicante Na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eleven − 8 =