Home Roland Garros Kužmová s Benčičovou po obrovskom boji do 2. kola štvorhry na Roland Garros

Kužmová s Benčičovou po obrovskom boji do 2. kola štvorhry na Roland Garros

by Michal Pokrivka

PARÍŽ – Viktória Kužmová so Švajčiarkou Belindou Benčičovou zdolali v 1. kole grandslamového Roland Garros (42 661 000 EUR, antuka vonku) domáce voľné karty Pauline Parmentierovú s Chloé Paquetovou 7:5, 5:7, 6:4.

Od úvodu boli na príjme nebezpečnejšie Viki s Belindou. Za stavu 3:2 zaknihovali po veľkom boji pri servise Parmentierovej brejk. Potvrdili ho napriek manku 15:40, keď sa dvakrát blysli skvelou defenzívou. V ôsmom geme nevyužili na príjme dva setbaly, následne stratila Slovenka podanie. Záver prvého dejstva napriek tomu zvládli. Celkovo tretí setbal premenili po víťaznom bekhende košickej rodáčky – 7:5.

Druhý set otvorili Francúzky dvomi čistými hrami za sebou. Z drobnej krízy sa Kužmová s Benčičovou rýchlo vymanili, a hoci sa na riterne dlho nevedeli presadiť, napokon vyrovnali ribrejkom na 4:4, keď využili o niečo slabší servis Paquetovej. Posledné slovo mali domáce hráčky. Zo 4:5 otočili na 7:5.

Do tretieho dejstva vstúpili znova lepšie Paquetová s Parmentierovou. Za stavu 1:1 si pripísali brejk pri podaní Švajčiarky a rovnaký kúsok mali na dosah aj v siedmom geme. Zahodili však päť šancí zvýšiť na 5:2 a Viki so svojou partnerkou vycítili šancu. V týchto momentoch bola Benčičová v páre dominantná a mala leví podiel na skvelom obrate z 2:4 na 6:4.

Zaujalo nás:

  • celkovo sa odohralo 209 výmen
  • na esá dominovala domáca dvojica v pomere 6:4
  • Kužmová ťahá v debli 5-zápasovú víťaznú šnúru

V 2. kole narazí sympatický slovensko-švajčiarsky tandem na 11. nasadené spolufavoritky turnaja Viktoriu Azarenkovú z Bieloruska a Ashleigh Bartyovú z Austrálie. Postup dnes zaknihovala vo štvorhre aj Magdaléna Rybáriková.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eight + twelve =