Dominic Thiem
Dominic Thiem (Foto: TASR/AP - Hamish Blair)

Podľa manažéra Thiema sa hráči ako Pospisil snažia destabilizovať ATP: Bola by to ekonomická samovražda

VIEDEŇ – Manažér rakúskej svetovej štvorky Dominica Thiema sa postavil na stranu ATP. Herwig Straka na rozdiel od mnohých tenistov úplne chápe rozhodnutia znižovania prize money na turnajoch, ktoré zapríčinila pandémia koronavírusu.


Nevyhnutné zníženie prize money

Straka, ktorý pri Thiemovi stojí od mája roku 2019, kedy sa Rakúšanove cesty rozišli s dnes už bývalým trénerom a manažérom v jednej osobe Gunterom Bresnikom, uviedol, že ATP by pri neznížení odmien na turnajoch poriadne trpela.

Ani ATP a hlavní sponzori turnajov totiž nie sú chránení voči nepríjemnému ekonomickému dopadu celosvetovej pandémie a to sa pochopiteľne odrazilo aj na turnajových odmenách. Jedno z elitných podujatí roka Miami Open sa tiež nevyhnutnému zníženiu prize money nedokázalo vyhnúť. Kým v roku 2019 organizátori ponúkli čistý prize pool 16,7 milióna USD, v tomto roku odmena klesla na 3,34 milióna USD. A pre šampiónov zostalo oproti vtedajším závratným 1,354 milióna USD len 300 110 dolárov. V roku 2020 bol kvôli pandémii turnaj na Floride zrušený.Bola by to ekonomická samovražda

Thiemov manažér uviedol, že ak by ATP a sponzori v týchto náročných časoch neboli ekonomicky obozretní, tak by sa to podobalo ekonomickej samovražde. “Ak nezmeníte prize money v časoch Covidu, nebudú sa konať žiadne ďalšie turnaje. Bola by to ekonomická samovražda. Väčšina hráčov to chápe, ale niektorí ako Pospisil sa hrajú na mučeníkov,” uviedol Straka.

Práve kanadský tenista Vasek Pospisil sa v organizácii založenej Djokovičom snaží zastupovať nižšie postavených hráčov, pre ktorých by chcel zabezpečiť čo najvýhodnejšie finančné zabezpečenie, pretože rozdiely v prize money medzi top elitou a hráčov mimo elity sa zdajú byť extrémne veľké.Snaží sa destabilizovať ATP

Len pár hodín po nevydarenom stretnutí s funkcionármi ATP sa Pospisil na Miami Open prezentoval vulgárnym výstupom proti rozhodcovi a okrem rozmlátenia rakety sa posťažoval na predsedu ATP. O pár hodín sa ospravedlnil, podporu mu ale vyjadrili aj kolegovia z okruhu Novak Djokovič, John Isner a Ivo Karlovič.

Thiemov manažér ale nemá pochopenie pre takéto správanie, ktoré jednoznačne odsúdil: “Niektorí hráči ako on sa snažia destabilizovať ATP,” uviedol. Tak či onak nevyhnutné znižovanie prize money už kritizovalo množstvo tenistov aj talentovaný Kanaďan Denis Shapovalov pred časom priznal, že ho to demotivuje a k hraniu sa netlačí až tak ako predtým.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Viktória Kužmová

Hrunčáková po vyradení tretieho nasadeného páru v debli zabojuje o semifinále: Americko-ruské duo doplatilo na zahadzovanie brejkbalov

NINGBO – Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková si po vypadnutí v singli napravila v čínskom Ningbo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × one =