Home Najdôležitejšie DEFINITÍVNE: Odklad Roland Garros bude mať vplyv na kalendár ATP a WTA

DEFINITÍVNE: Odklad Roland Garros bude mať vplyv na kalendár ATP a WTA

by Majo Malinovský
Roland Garros, Prázdna tribúna, Bez divákov

PARÍŽ – Štart grandslamového tenisového turnaja Roland Garros posunuli o týždeň. Dôvodom je nárast prípadov nákazy koronavírusom vo Francúzsku. Turnaj sa tak uskutoční od 30. mája do 13. júna 2021 namiesto pôvodne plánovaného termínu 23. mája – 6. júna.


O možnom posunutí Roland Garros už v stredu večer informovala televízia Eurosport s odvolaním sa na denník L’Equipe, vo štvrtok ráno potvrdili nový termín aj svetové agentúry po oficiálnom stanovisku Francúzskej tenisovej federácie (FFT). Podľa AFP by sa vďaka odkladu mohol uskutočniť turnaj aj za prítomnosti divákov, ak sa dovtedy vo Francúzsku uvoľnia opatrenia na zamedzenie šírenia COVID-19. V krajine predbežne plánujú umožniť ľuďom návštevu kultúrnych a športových podujatí od polovice mája.Čo najviac divákov na tribúnach

“Týmto krokom by sme chceli zabezpečiť, aby sa turnaj mohol konať pred čo najväčším počtom fanúšikov, samozrejme, garantujúc im zdravie a bezpečnosť,” uviedli vo svojom vyhlásení organizátori, ktorí ohľadne podujatia intenzívne komunikujú s tamojšou vládou.

“Som nadšený, že po diskusiách s úradmi, riadiacimi orgánmi svetového tenisu, našimi partnermi, vysielateľmi a predstaviteľmi WTA a ATP nám bolo umožnené posunúť štart Roland Garros 2021 o týždeň. Je tak vyššia šanca, že sa dovtedy situácia zlepší. Vďaka tomu by sme mohli na podujatí privítať aj fanúšikov. Ich účasť je pre hráčov a celkovú atmosféru životne dôležitá,” vyhlásil prezident FFT Gilles Moretton.

Vlani museli turnaj v Paríži pre pandémiu posunúť až o štyri mesiace a uskutočnil sa pred obmedzenou diváckou kulisou. Tento rok by mal vyvrcholiť iba dva týždne pred očakávaným štartom Wimbledonu (28. júna – 11. júla).Odklad Roland Garros ovplyvní kalendár

Odklad Roland Garros bude mať vplyv na kalendár ATP a WTA. Sezóna na tráve sa má začať 7. júna turnajmi v s’Hertogenboschi (WTA a ATP), Stuttgarte (ATP) a Nottinghame (WTA). Po posune pravdepodobne príde k zrušeniu niektorých turnajov nižších kategórií. “Vzhľadom na pandémiu je potrebný v športe agilný prístup smerom ku kalendáru. Roland Garros je najčerstvejší príklad. ATP a WTA spoločne so všetkými zúčastnenými stranami budú ďalej pracovať na optimalizácii sezónneho kalendára, aby boli spokojní hráči, organizátori turnajov aj fanúšikovia,” uviedli predstavitelia ATP a WTA v spoločnom vyhlásení.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × 2 =