Home Audio/video VIDEO Obrovská frustrácia kanadského tenistu v Miami: Sťažoval sa na predsedu ATP, rozbil raketu a vulgárne nadával

MIAMI – Kanadský tenista Vasek Pospisil stratil počas zápasu prvého kola nervy. Sťažoval sa na šéfa ATP, rozbil raketu a následne bol “odmenený” trestným fiftínom, ktorý ho stál set. Zápas nakoniec proti Američanovi McDonaldovi prehral 3:6, 6:4, 3:6.

Po prehre v prvom sete začal Kanaďan kričať na rozhodcu a terčom jeho hnevu bol aj šéf ATP Andrea Gaudenzi.

V prvom sete prišiel o rozhodujúci bod po tom, ako odpálil loptičku z kurtu, zlomil raketu a neodpustil si ani nadávky. Svoju reakciu odôvodnil pri výmene strán, keď sa rozhodca Arnaud Gabas pýtal Pospisila, kde je problém. “Gaudenzi na mňa včera pred hráčmi hodinu a pol kričal za to, že som sa snažil zjednotiť hráčov. Hodinu a pol! Prečo toto celé vôbec podporujem,” povedal na kurte Pospisil, ktorý bol spolu s Novakom Djokovičom jedným zo zakladateľov Asociácie profesionálnych tenisových hráčov (PTPA).

Následne sa ospravedlnil

Niekoľko hodín po zápase sa 67. hráč sveta za svoj výlev ospravedlnil. “Znevážil som tento šport, ktorý milujem a je mi to úprimne ľúto,” napísal na twitteri. “Len pre vysvetlenie: Z večernej schôdzky hráčov a vedenia ATP som odchádzal úplne znechutený a neovládol som svoje emócie. Ešte raz sa ospravedlňujem za správanie na kurte a za slovník, ktorý som použil,” dodal.

Zdroj: sport.cz, ts