Home Najdôležitejšie Mamička Čepelová sa po rokoch vráti do tenisového kolotoča: Bude to pekná bodka za kariérou

Mamička Čepelová sa po rokoch vráti do tenisového kolotoča: Bude to pekná bodka za kariérou

by Majo Malinovský
Jana Čepelová

KOŠICE – Posledných osem turnajov, z toho dva grandslamové a definitívna bodka za kariérou. Také sú najbližšie plány slovenskej tenistky Jany Čepelovej, ktorá sa po vyše dvoch rokoch chce vrátiť do tenisového kolotoča, no s najväčšou pravdepodobnosťou bude sezóna 2023 zároveň jej rozlúčková.


 “Taký je zatiaľ môj plán. Bude to pekná bodka za kariérou,” uviedla 29-ročná Čepelová. Zatiaľ posledný zápas kariéry odohrala v októbri 2020 v Ostrave. Pre obmedzenia súvisiace s pandémiou koronavírusu, plánovanú svadbu a napokon aj tehotenstvo na čas odložila raketu a určila si iné životné priority.

Labutia pieseň?

Vyše roka od narodenia dcérky myslí na návrat na dvorce, zrejme však pôjde o labutiu pieseň. “Myslím si, že využijem svoj zmrazený rebríček, v ktorom sa nachádzam okolo 150. miesta a absolvujem svojich posledných osem turnajov. To bude pekná bodka za mojou kariérou. Taký je zatiaľ plán. Pôjdem si to užiť. Chcem absolvovať dva grandslamové turnaje. Veľmi by som chcela hrať vo Wimbledone a na US Open, no keďže nie som zaočkovaná, tak je otázne, či sa tam dostanem. Ešte som však detailne nad turnajmi nerozmýšľala. Musím sa na ne pripraviť po rôznych stránkach, najmä fyzicky,” povedala Čepelová, ktorá doteraz v profesionálnej kariére odohrala 564 zápasov, z toho 321 víťazných.Jej maximom v rebríčku WTA je 50. miesto z mája 2014, ktorému predchádzal pamätný turnaj v americkom Charlestone. Tam zdolala jednotku Serenu Williamsovú, ale aj Jelenu Vesninovú, Danielu Hantuchovú a Belindu Benčičovú. Prehrala až vo finále s Nemkou Andreou Petkovičovou.

Jej grandslamovým maximom je 3. kolo vo Wimbledone (2012, 2016), z turnajov ITF má päť titulov. Pred rozlúčkovou sezónou nepredpokladá, že ju návrat do tenisového kolotoča nadchne natoľko, že by k plánovaným ôsmim turnajom pridala ďalšie.

Chce, aby ju manžel s dcérkou ešte videli hrať

“Nemyslím si, že sa to stane. Teším sa, že sa to ešte všetko definitívne neskončilo, no nevidím to tak, že znovu začnem nepretržite cestovať od januára do novembra. S malým dieťaťom by bolo veľmi náročné cestovať. Chcem tie turnaje využiť aj na to, aby ma ešte dcérka aj s manželom videli hrať,” dodala Čepelová.

Jana Čepelová (Foto: TASR)

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

six + 15 =

1 comment

Slovenské finále z toho nebude: VIDEO Kužmová vyradila bývalú svetovú desiatku, Šramková nestačila na 19-ročnú Francúzku 9 decembra, 2022 - 2:36 pm

[…] Mamička Čepelová sa po rokoch vráti do tenisového kolotoča: Bude to pekná bodka za kariérou […]

Reply