Home Audio/video Slovenské finále z toho nebude: VIDEO Kužmová vyradila bývalú svetovú desiatku, Šramková nestačila na 19-ročnú Francúzku

Rebecca Šramková, ITF Dubaj

DUBAJ – Na stotisícovkovom podujatí z kategórie ITF Al Habtoor Tennis Challenge v Dubaji sa možného slovenského finále nedočkáme.

Šramková nestačila na mladú krv

Rozhodla o tom dnešná štvrťfinálová prehra slovenskej držiteľky voľnej karty Rebeccy Šramkovej, ktorá za hodinu aj štyri minúty hladko podľahla iba 19-ročnej súperke z Francúzska Else Jacquemotovej (1:6, 4:6). Šramková pritom v predchádzajúcich dvoch vystúpeniach proti Snigurovej a Gluškovovej nestratila v Dubaji ani set.

Mamička Čepelová sa po rokoch vráti do tenisového kolotoča: Bude to pekná bodka za kariérou

Kužmová nestratila set ani s bývalou svetovou desiatkou

Lepšie sa darilo slovenskej turnajovej päťke Viktórii Kužmovej, ktorá ani v treťom vystúpení v Dubaji nestratila ani set, keď v prvom dnešnom štvrťfinále zdolala za hodinu aj trinásť minút bývalú svetovú desiatku a deblovú jednotku Kristinu Mladenovičovú z Francúzska 6:2, 6:3.

Slovenské finále v Dubaji nebude

Aktuálne 147. hráčku sveta v boji o finále čaká poľská súperka Magdalena Frechová, ktorá zatiaľ v Dubaji tiež prechádza bez straty setu. Kužmová teoreticky mohla o titul z kategórie ITF v Dubaji zabojovať s krajankou Šramkovou, ktorá by v prípade postupu v boji o finále vyzvala ďalšiu Francúzku Carole Monnetovú, ale bohužiaľ stroskotala už v štvrťfinále a slovenské finále tak v Dubaji s istotou neuvidíme.