Home Najdôležitejšie Ďalší tenista obvinený z dopingu: Bol to pre mňa veľký šok

Ďalší tenista obvinený z dopingu: Bol to pre mňa veľký šok

by Majo Malinovský
tenisová raketa

VARŠAVA – Poľského tenistu Kamila Majchrzaka dočasne suspendovali po tom, ako neprešiel v októbri a novembri dopingovými kontrolami na celkovo troch turnajoch. Podľa vlastných slov neužil žiadne zakázané látky úmyselne a výsledky testov ho šokovali.


Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Začal najťažší boj jeho života

“Bol to pre mňa veľký šok. Začal som najťažší boj v mojom živote – boj o dokázanie neviny,” citovala Majchrzaka agentúra AFP. Dvadsaťšesťročný tenista figuruje v rebríčku ATP na 77. mieste a tento rok bolo jeho najlepším výsledkom semifinále na februárovom turnaji v indickom Puné.

Zrušia jej trest? Nové zásadné odhalenie, ako sa nepovolená látka dostala do Halepovej telaRovnaká nedovolená látka ako u Martina

Jednotka pre tenisovú integritu (ITIA) v piatok informovala, že Majchrzak mal pozitívne testy na turnajoch v Sofii, Tokiu a na challengeri v Soule. Kontrola našla v jeho vzorke stopy po nedovolenej látke SARM S-22, ktorá figuruje na zozname nedovolených látok Svetovej antidopingovej agentúry (WADA).

V medicíne sa SARM využíva s cieľom terapeutického pôsobenia pri rôznych zdravotných stavoch, vrátane straty svalovej hmoty, osteoporózy, rakoviny a hypogonadizmu. Rovnakú látku objavili v júni aj vo vzorke slovenského tenistu Andreja Martina, ktorý tiež bojuje o očistenie svojho mena.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × 1 =