Home Najdôležitejšie Maďarským tenisom otriasa veľký škandál: Bývalú hráčku už zbavili funkcie

Maďarským tenisom otriasa veľký škandál: Bývalú hráčku už zbavili funkcie

by Jaroslav Šípkar
Katalin Marosiová

Maďarským tenisom otriasa obrovský škandál, bývalú hráčku už zbavili funkcie. Maďarský tenisový zväz už začal kauzu vyšetrovať.


Maďarský tenisový zväz začal vyšetrovanie správ, že hráčom a trénerom boli vydané falošné certifikáty Covid-19, aby mohli cestovať a súťažiť v zahraničí.

Vyšetrovanie prichádza na základe obvinení zverejnených maďarským portálom 24.hu, v ktorých sa tvrdí, že vlastní list od Katalin Marosiovej. List bol zaslaný hráčom a rodičom neplnoletých hráčov so žiadosťou o ich údaje, aby mohli vyrobiť falošné certifikáty.

Marosiová bola zbavená funkcie

Marosiová pôsobí ako koordinátor národného tímu. Hrala súťažne tenis a v roku 2013 dosiahla kariérne maximum – 33. miesto vo štvorhre. Údajne poslala e-mail so žiadosťou o mená hráčov, čísla, dátum narodenia, adresy a meno matky.

„Potrebujeme test PCR pre deti, teraz to môžeme vyriešiť tak, že mi pošlete nasledujúce údaje a náš lekár vydá nález 🙂 deti testom prejdú,” citoval portál 24.hu obsah údajného mailu.

Magyar Tenisz Szövetség (MTSZ) alebo Maďarský tenisový zväz minulý týždeň mimoriadne zasadal a potvrdil, že Marosiová bola s okamžitou platnosťou odvolaná.

Podľa portálu ubitennis.net sa vedenie maďarského tenisu zaviazalo, že “uskutoční ďalšie podrobné vyšetrovania všetkých maďarských tenistov s bodmi v svetovom rebríčku.”Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

6 − six =