Home Audio/video Obrovské nedorozumenie? Bývalá čínska svetová jednotka prehovorila o kauze sexuálneho napadnutia

Obrovské nedorozumenie? Bývalá čínska svetová jednotka prehovorila o kauze sexuálneho napadnutia

by Majo Malinovský
Šuaj Pcheng

PEKING – ´Bývalá čínska deblová svetová jednotka Šuaj Pcheng prehovorila pre francúzsky denník L’Équipe k už poriadne dlho sa vlečúcej kauze ohľadom sexuálneho obťažovania a nátlaku zo strany vplyvného čínskeho politika.


Novinári z prestížneho L’Équipe sa s tenistkou stretli v pekinskom hoteli a Čínsky olympijský výbor pre nich zariadil hodinové stretnutie s hráčkou, o ktorej bezpečnosť sa obával celý svet. Číňanka ale teraz uviedla, že medzinárodné obavy o jej bezpečnosť sa zakladajú na obrovskom nedorozumení a aj keď svojho času to spravila, aktuálne popiera svoje predošlé obvinenie čínskeho komunistického funkcionára zo sexuálneho napadnutia.

Šuaj Pcheng
Šuaj Pcheng (Foto: TASR/AP – Andy Brownbill)

Okrem toho sa zrealizovalo aj sľubované stretnutie prezidenta MOV Thomasa Bacha s Číňankou a s ďalšou členkou MOV Kirsty Coventryovou sa Šuaj Pcheng bola pozrieť na curlingovom vystúpení svojej krajiny proti Nórsku.Nikdy som to nepovedala

“Sexuálne napadnutie? Nikdy som nepovedala, že ma niekto napadol,” popiera s odstupom času svoje tvrdenie dvojnásobná olympijská šampiónka, ktorá svoje tvrdenie zverejnené na sociálnej sieti následne vymazala. “Zmazala som ho. Prečo? Pretože som chcela,” odpovedala stroho na otázku novinárov, prečo tak učinila. “Ten príspevok mal za následok obrovské nedorozumenie pre vonkajší svet. Priala by som si, aby už vyznenie tohto príspevku nebolo prekrúcané,” dodala tridsaťšesťročná tenistka.

Martina Navrátilová kritizuje MOV za kauzu Šuaj Pcheng: Stojí za ho*no, ide im len o prachy!

Novinári sa od tenistky nedočkali ani priamej odpovede na otázku, či od zverejnenia príspevku mala s úradmi v Číne nejaké problémy. “Chcela by som povedať, že city, šport a politika sú tri úplne rozdielne veci. Moje citové problémy, môj súkromný život, by sa nemali miešať so športom a politikou,” uviedla k svojmu životu tenistka, ktorá ho od novembra, kedy celý škandál vyplával na povrch, nepovažuje za nič extra: “Taký, aký má byť. Nič mimoriadneho.”https://www.youtube.com/watch?v=ESsnnhk0F5c

Tak ako predošlé kontakty s MOV ani rozhovor s novinármi zrejme opäť definitívne nerozptýlil obavy o jej bezpečie. Kvôli obavám a neistote WTA už skôr pozastavila konanie všetkých turnajov v Číne.

Zdroj: ts, L’Équipe

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

15 − 8 =