Home Najdôležitejšie Lipták je pred štartom finálového turnaja nespokojný s jedinou vecou: Rozpisy sú dosť natrieskané!

Lipták je pred štartom finálového turnaja nespokojný s jedinou vecou: Rozpisy sú dosť natrieskané!

by Roderik Pastier
slovenská fedcupová výprava

PRAHA – Matej Lipták je kapitánom slovenského fedcupového tímu už trinásť rokov. Vlani vo februári vybojovali Slovenky pod jeho vedením víťazstvo proti Veľkej Británii, čím sa kvalifikovali na záverečný turnaj. Súťaž sa medzitým premenovala z Pohára federácie na Pohár Billie Jean Kingovej, zmenila sa destinácia záverečného turnaja z Budapešti na Prahu. Finálový turnaj sa uskutoční s jeden a pol ročným oneskorením kvôli pandémii koronavírusu. No Slovenky na ňom chýbať nebudú.


Príprava na vrchol ženskej tímovej súťaže prebieha zatiaľ podľa plánu. “Všetko ide zatiaľ podľa predpokladov. Príprava beží tak ako vždy. Podmienky v Prahe, haly, všetko je super pripravené. Jediným problémom je časový priestor, ktorý na kurtoch máme pridelený. Tým, že je to turnajový systém a tímov je tu veľa, rozpisy tréningov sú dosť natrieskané. Časovo je to potom problém, keď chcem zladiť päť hráčok. Toto vidím ako jediný nedostatok, že máme málo pridelených hodín. Samozrejme, popasujeme sa s tým. Snažíme sa, aby hlavné hráčky boli na kurte čo najviac a aby mali šancu si čo najlepšie zvyknúť na podmienky,” zhodnotil Lipták začiatok prípravy.

S formou pätice nominovaných je spokojný. “Myslím, že baby sú na tom veľmi slušne. Aj na kurte sa cítia každým tréningom lepšie. Je potrebné, aby si zvykli na kurt, lebo hrať v arénach je iné. Špeciálne O2 aréna je naozaj veľká, priestorové vnímanie je to trošku iné ako keď sa hrá v malej hale. Toto je hlavný aspekt, na ktorý si treba zvyknúť. Čo sa týka rýchlosti povrchu, všetky kurty sú pripravené rovnako. Je to super, lebo niekedy medzi nimi zvyknú byť rozdiely. Všetky baby sú zdravotne v poriadku, čo je pre nás vždy dobrá správa. Podstatné je, aby sme zvolili tie správne hráčky do zápasov,” dodal na záver slovenský kapitán.Zdroj: stz.sk, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seventeen − seventeen =