Home Najdôležitejšie Famózny obrat Gombosa v Paríži: Súpera zlomil až v koncovke druhého setu a je vo finále

Norbert Gombos, Paríž Masters 1000

PARÍŽ – Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil na turnaji v Paríži do finále kvalifikácie. V dnešnom úvodnom kvalifikačnom kole zdolal po obrate Argentínčana Coriu výsledkom 2:6, 7:5 a 6:1.

Gombos vstúpil do zápasu v role veľkého favorita, čo sa mu v prvých dvoch gemoch aj podarilo plniť, ale následne začal kopiť čoraz viac nevynútených chýb. Coria sa prezentoval jeho typickým tenisom založeným na dlhých výmenách a pozornej defenzíve, čo na minuloročného osemfinalistu v úvodnom dejstve stačilo. Argentínčan získal šesť gemov v rade a po 33 minútach viedol prekvapivo 1:0.

V druhom sete obaja tenisti výborne servovali, ale presvedčivejšie gemy na podaní mal outsider zápasu. Kľúčový gem sady sa odohral v dvanástej hre, kedy Gombos čistou hrou prelomil podanie súpera a vyrovnal na 1:1.

V rozhodujúcom sete jednoznačná záležitosť

V záverečnom sete dominoval slovenský tenista, ktorý od stavu 1:1 vyhral päť hier v rade a postúpil do finále kvalifikácie, kde sa stretne s víťazom zápasu medzi domácim Simonom a Američanom Gironom.

Gombos minulý rok na prestížnom Paris Rolex Masters dokráčal z kvalifikácie až do osemfinále a o minimálne podobný výsledok sa pokúsi aj v aktuálnom ročníku.