Home Audio/video VIDEO Lacko po výbornom výkone nedal favoritovi šancu: V Ismaningu zabojuje o druhý titul

VIDEO Lacko po výbornom výkone nedal favoritovi šancu: V Ismaningu zabojuje o druhý titul

by Roderik Pastier
Lukáš Lacko

ISMANING – Slovenský tenista Lukáš Lacko postúpil do finále dvojhry na challengeri 80 v nemeckom Ismaningu (44 820 EUR, tvrdý povrch hala). V semifinále si poradil s ôsmym nasadeným Quentinom Halysom z Francúzska a zdolal ho 6:1, 7:6(5) za 67 minút.


Lacko už v prvom geme čelil trom brejkbalom, ktoré sa mu za pomoci výborného servisu podarilo odvrátiť. Paradoxne od tohto momentu dominoval v celom prvom sete, keď získal štyri hry v rade a po 15 minútach bolo 5:0. Halys odvrátil hroziaceho kanára prvým udržaným podaním, ale slovenský tenista si koncovku postrážil a po 24 minútach viedol 1:0.

V druhom sete obaja tenisti dominovali na podaniach a počas celého dejstva diváci neboli svedkami ani jedného brejku. O osude tak rozhodovala až skrátená hra, kde uspel Lacko a postúpil do finále.Vo finále si zmeria sily s päťkou pavúka Oscarom Ottem. Pre tridsaťtriročného piešťanského rodáka pôjde už o druhé finále v Ismaningu. V roku 2019 ho pretavil v zisk titulu. V tomto roku môže získať druhý singlový triumf, pred dvoma mesiacmi sa radoval na challengeri na Malorke. Celkovo ich má z tejto úrovne na konte už štrnásť.

Zdroj: ts, stz.sk

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

sixteen + 7 =