Home Najdôležitejšie Legendárny McEnroe vracia úder Navrátilovej za jej kritiku: Stojím si za tým, myslel som to vážne

Legendárny McEnroe vracia úder Navrátilovej za jej kritiku: Stojím si za tým, myslel som to vážne

by Roderik Pastier
John McEnroe

NEW YORK – Senzačný triumf britskej tenistky Emmy Raducanuovej na US Open zaskočil celý tenisový svet. 18-ročná Britka získala obdiv aj niektorých legiend, no legendárny šampión John McEnroe je iného názoru. “Big Mac” za svoje slová schytal poriadnu dávku kritiky od Martiny Navrátilovej, ale aj napriek tomu si za svojím názorom stojí.


Raducanuová prekvapila už na tohtoročnom Wimbledone, kde ako 338. hráčka sveta vyradila favoritky ako Vondroušovú či Cirsteovú. Vo štvrtom kole však kvôli bolestiam brucha vzdala duel s Tomljanovičovou.

„Bolo toho na ňu priveľa, na takéto situácie nie je dostatočne psychicky odolná. Dúfajme, že sa z tejto situácie poučí,“ skonštatoval McEnroe potom, čo Raducanuová odstúpila z osemfinále kvôli dýchacím ťažkostiam. S odstupom času sa mu ale kritické slová vrátili ako bumerang, veď pred US Open až 150. hráčka sveta ako prvá v histórii z pozície kvalifikantky ovládla US Open a len pri svojom druhom grandslamovom podujatí tak spravila nezmazateľný zápis do tenisových dejín.

Navrátilová sa pustila do legendárneho Američana

Televízia BBC kritické slová americkej legendy pripomenula v rozhovore s československo-americkou legendou Martinou Navrátilovou, ktorá si v reakcii nedávala servítku pred ústa: „Všetkých týchto kritikov hlasno umlčala. Ja som hovorila, držte huby! Vôbec neviete, o čom hovoríte,“ uviedla legendárna 17-násobná grandslamová šampiónka a dodala: „Myslím, že títo kritici už teraz o jej mentálnom zdraví nikdy hovoriť nebudú.“

Raducanuová umlčala kritikov a John McEnroe to schytal od Navrátilovej: Hovorila som, držte huby!

McEnroe by ale ani s odstupom času na svojich slovách nič nemenil. „Stojím si za tým, myslel som to vážne. Snažil som sa jej situáciu popísať na mojich skúsenostiach. Ako 18-ročný som rovnako hral svoj prvý Wimbledon, kde som prešiel kvalifikáciou,” vysvetľoval pre CNN.

„Hral som s Jimmym Connorsom a nebol som na hlavnom kurte. Pamätám si, ako sa mi triasli nohy a celé ma to úplne premohlo. Dokonca som bol aj šťastný, že som nevyhral,” pokračoval.„Hovoril som tie veci na podporu Raducanuovej. Alebo som to tak aspoň pri komentovaní Wimbledonu myslel. Ale poznáte novinárov v Anglicku, chytili sa toho a urobili veľký humbuk z ničoho,” bránil sa Američan.

„Myslím, že už to ani nešlo zahrať lepšie. Je úplne šialené, že toto celé dokázala. Samozrejme s tým príde aj ďalší tlak a očakávania. Určite aj ona sama chce vyhrať ešte veľa turnajov,” dodal McEnroe.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three × three =