Emma Raducanuová
Emma Raducanuová s víťaznou trofejou (Foto: TASR/AP - Seth Wenig)

Raducanuová umlčala kritikov a John McEnroe to schytal od Navrátilovej: Hovorila som, držte huby!

NEW YORK – Z náročnej trojkolovej kvalifikácie bez straty jediného setu ovládla US Open a nadchla celý tenisový svet. Iba 18-ročná Emma Raducanuová získala obdiv množstva legiend, nie všetky jej ale vždy verili.


Počas Wimbledonu, kde mladučká Britka prekvapivo dokráčala až do osemfinále, v ktorom za nepriaznivého stavu 4:6, 0:3 predčasne vzdala Tomljanovičovej, si legendárny držitel siedmich singlových grandslamových trofejí a aktuálne televízny expert John McEnroe, neodpustil kritiku.

Nie je psychicky odolná

„Bolo toho na ňu priveľa, na takéto situácie nie je dostatočne psychicky odolná. Dúfajme, že sa z tejto situácie poučí,“ skonštatoval McEnroe potom, čo Raducanuová odstúpila z osemfinále kvôli dýchacím ťažkostiam. S odstupom času sa mu ale kritické slová vrátili ako bumerang, veď pred US Open až 150. hráčka sveta ako prvá v histórii z pozície kvalifikantky ovládla US Open a len pri svojom druhom grandslamovom podujatí tak spravila nezmazateľný zápis do tenisových dejín.Kritikov umlčala

Televízia BBC kritické slová americkej legendy pripomenula v rozhovore s českolovensko-americkou legendou Martinou Navrátilovou, ktorá si v reakcii nedávala servítku pred ústa: „Všetkých týchto kritikov hlasno umlčala. Ja som hovorila, držte huby! Vôbec neviete, o čom hovoríte,“ uviedla legendárna 17-násobná grandslamová šampiónka a dodala: „Myslím, že títo kritici už teraz o jej mentálnom zdraví nikdy hovoriť nebudú.“

Martina Navratilová
Martina Navratilová v roku 2010 (Foto: TASR/AP – Charles Krupa)

Majú priateľský vzťah

Navrátilová, ktorá vyzdvila množstvo predností a kvalít mladučkej britskej šampiónky, vzápätí zmiernila svoje tvrdé slová a veci uviedla na pravú mieru. Kritiku nesmerovala len na legendárneho Američana, ale všetkých kritikov Raducanuovej, ktorí tvrdili, že na to nemá. S americkou legendou má podľa vlastných slov priateľský vzťah.Kritika z úst Američana sa ale nepáčila ani tenisovým fanúšikom a po triumfe Raducanuovej v New Yorku vyzývajú legendu aby mladej šampiónke verejne zablahoželal k zisku grandslamového titulu a veľkému zápisu do histórie.

John McEnroe
John McEnroe (Foto: TASR/AP – Isaac Brekken)

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Druhý deň Majstrovstiev v TK Jednotka: Na kurtoch hrá aj Martin Kližan

BRATISLAVA – V petržalskom klube TK Jednotka odštartovali 5. júna 2023 Majstrovstvá v tenise mužov a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty + 20 =