Home Najdôležitejšie Kyrgios na US Open opäť vystrájal a narážal na Tsitsipasa: Niekto si odíde na 20 minút na záchod a to je v poriadku?

Kyrgios na US Open opäť vystrájal a narážal na Tsitsipasa: Niekto si odíde na 20 minút na záchod a to je v poriadku?

by Roderik Pastier

NEW YORK – Austrálskeho tenistu Nicka Kyrgiosa si fanúšikovia na US Open dlho neužili. Proti Španielovi Bautistovi Agutovi prehral hladko v troch setoch a dokonca skončil s “kanárom”. Kyrgios svojím výkonom nenadchol, ale opäť potvrdil povesť známeho búrliváka.


Predmetom konfliktu v prvom kole bol uterák. Podľa nových COVID-19 pravidiel už ho nenosí hráčom medzi výmenami zberač, ale tenisti si chodia pre uterák do rohu kurtu sami. Kyrgiosovi sa však po jednej z výmen pre spadnutý uterák dvakrát ísť nechcelo, čo bolo evidentne znateľné z jeho chôdze. Všimol si to aj empajrový rozhodca, ktorý Austrálčanovi udelil napomenutie za porušenie predpísaného časového limitu k začatiu novej výmeny. A to sa Kyrgiosovi rozhodne nepáčilo.

„Ja si musím chodiť pre uterák, pretože sa potím a som potrestaný za porušenie časového limitu. Ale niekto si odíde na 20 minút na záchod a to je v poriadku? To mi vysvetli. To kur*a nedáva žiadny zmysel,” penil 26-ročný tenista na Carlosa Bernardesa.

S najväčšou pravdepodobnosťou narážal na Stefanosa Tsitsipasa, ktorý dlhými pauzami pri odchodoch na toaletu dráždil v prvom kole Andyho Murrayho.

„Mojou prácou je prísť sem a hrať pre ľudí. Nie chodiť tam a späť pre uterák. Je to môj uterák a mal by som mať právo dať si ho, kde chcem,” pokračoval rodák z Canberry.

Bernardes: Nové pravidlá sú súčasťou hry

Bernardes kontroval tým, že nové pravidlá sú súčasťou hry. „Súčasť hry? Takže písať smsky niekomu pri zápase je tiež súčasť hry? Potrebujem sa vys*ať, oh, je to súčasť hry. To je stupidné,” rozčuľoval sa ďalej Kyrgios.Po vyrovnanom prvom sete začal austrálsky búrlivák aj kvôli neustálym verbálnym gestám strácať koncentráciu a v treťom dejstve už nevyhral ani gem.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × 2 =