Pablo Carreno-Busta
Pablo Carreno-Busta (Foto: TASR/AP - Alessandra Tarantino)

Tenisové tipy (31.8.): Suverénny vstup minuloročného semifinalistu na US Open? V úvodnom kole aj zaujímavý súboj mladíkov

BRATISLAVA – Štartuje hlavný turnaj grandslamového US Open a my sa opäť vraciame k zaujímavým tipérskym odporúčaniam a tipom, ktoré sa pokúsime uviesť do vašej pozornosti.


ATP US Open – 1. kolo

Lorenzo Musetti vs Emilio Nava (31.8. o 17:00)

Musetti mal výborný vstup do sezóny, keď sa mu podarilo získať viacero zaujímavých skalpov. V Acapulcu prešiel z kvalifikácie až do semifinále, následne však na antuke striedal výhry s prehrami. Po Roland Garros sa však talentovaný Talian trápi. Po tom, ako viedol s Djokovičom 2:0 a zápas nedotiahol do víťazného konca, prišlo päť porážok v rade. Na Wimbledone neuhral ani set na Hurkacza, na olympiáde zas prišiel skorý koniec, keď nestačil na Austrálčana Millmana. Otázniky nad Musettiho formou visia predovšetkým po minulotýždňovej prehre s Coriom, ktorý je takmer ortodoxný antukár. Nava je bývalá juniorská päťka, tenista, ktorý má hru založenú na agresívnej medzihre. Dokáže si pomôcť servisom, má kvalitný forhend a v rýchlych podmienkach by to s ním nemusel mať Musetti ľahké. Talian sa trápi, Nava by dva sety v zápase získať mohol.

Tip: Nava handicap sety +1,5

Kurz Niké: 2,05

Tip KO


ATP US Open – 1. kolo

Pablo Carreño Busta vs Maxime Cressy (31.8. o 19:30)

Cressy je domáci tenista, ktorý je známy predovšetkým svojím delovým servisom. Američan hrá na hrane rizika, z čoho kopí veľké množstvo dvojchýb a v medzihre má podobne ako väčšina “dlháňov” veľké rezervy. 24-ročný tenista však zvládol trojkolovú kvalifikáciu, kde zdolal Andreozziho, Menezesa a po obrate aj Bemelmansa. Ani jeden z tohto tria tenistov sa nepribližuje kvalitám Španiela Bustu. Carreno má slušnú sezónu s bilanciou 32-12. V tomto roku ukazuje, že mu nie je cudzí ani tvrdý povrch, o čom sa presvedčil aj Novak Djokovič na olympiáde, keď so španielskym tenistom nezvládol boj o bronz. 12. hráč sveta nesklamal výkonmi ani na prípravných turnajoch, kde si pripísal na konto dve štvrťfinálové účasti. Vo Flushing Meadows sa pokúsi nadviazať na minuloročné semifinále a úvodnú prekážku v podobe domáceho Cressyho by mal bez väčších problémov zvládnuť.

Tip: Busta presný výsledok 3:0

Kurz Niké: 1,73

Tip KOZdroj: ts, Niké

About Roderik Pastier

Check Also

Tereza Mihalíková

Slováci v akcii: Nedeľa 1. októbra

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii až 23 slovenských zástupcov. Mihalíková v debli v Pekingu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen + nine =