Home Najdôležitejšie Kvarteto Sloveniek na Wimbledone s prijateľným žrebom

Kvarteto Sloveniek na Wimbledone s prijateľným žrebom

by Michal Pokrivka

LONDÝN – Magdaléna Rybáriková, Dominika Cibulková, Viktória Kužmová a Anna Karolína Schmiedlová už vedia proti komu nastúpia v 1. kole grandslamového Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku).

Svetová a nasadená devätnástka Magdaléna Rybáriková sa vydá za obhajobou semifinále súbojom s Rumunkou Soranou Cirsteovou (47. v rebríčku WTA). Ak nebezpečnú súperku zdolá, zahrá si v 2. kole proti jednej z kvalifikantiek – Ruske Jevgeniji Rodinovej alebo Nemke Antonii Lottnerovej. V 3. kole by mala vyzvať americkú desiatku „pavúka“ Madison Keysovú. V prípadnom 4. kole ukrajinskú päťku žrebu Elinu Svitolinovú alebo 25. nasadenú Američanku Serenu Williamsovú.

Dominika Cibulková (32.), ktorá sa napokon nezmestila medzi nasadené hráčky, začne proti Francúzke Alizé Cornetovej (42.). V 2. kole by ju pravdepodobne neminula 22. nasadená Britka Johanna Kontová. Domáca nádej zrejme na úvod nezaváha proti Natalii Vichľancevovej z Ruska. Potenciálne 3. kolo sľubuje konfrontáciu so 16. nasadenou Elise Mertensovou z Belgicka.

Dobru formu na tráve chce potvrdiť Viktória Kužmová (68.). Švédka Rebecca Petersonová (79.) je na úvodné kolo veľmi prijateľná vyzývateľka. Ak Viki potvrdí rolu favoritky, narazí na štvrtú nasadenú Američanku Sloane Stephensovú alebo Chorvátku Donnu Vekičovú. Z nasadených hráčok je v rovnakej sekcii žrebu aj turnajová 31-ka Čang Šuaj z Číny – očakávaná prekážka v prípade postupu do 3. kola.

Poslednou Slovenkou v hlavnej súťaži je Anna Karolína Schmiedlová (91.). Jej prvou súperkou bude trápiaca sa Francúzka Kristina Mladenovičová (60.). Ak košická rodáčka prekvapí, zmeria si sily so spomínanou Svitolinovou alebou Nemkou Tatjanou Mariovou. Postup do 3. kola by tak bola senzácia. V ňom by mala prísť bitka s rovnako spomenutou Serenou Williamsovou.

Zaujímavé zápasy 1. kola:

(14) Angelique Kerberová – (Q) Vera Zvonariovová

(6) Carolina Garciová – Belinda Benčičová

(13) Julia Görgesová – Mónica Puigová

(4) Sloane Stephensová – Donna Vekičová

Kompletný žreb hlavnej súťaže nájdete TU.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

11 + one =