Foto: Facebook/Bella Cup

Šramková do semifinále v Toruni, Hončová musela vzdať pri mečbale

TORUŇ – Šiesta nasadená Rebecca Šramková postúpila do semifinále ITF turnaja v poľskom Toruni (25 000 USD +H, antuka vonku). Za stavu 5:7, 6:3, 6:5 jej vzdala dvojka žrebu Michaela Hončová.

Na začiatku zápasu dominovala Rebecca. Viedla 3:0 s dvoma brejkmi, neskôr ešte 4:2, no nasadená dvojka odpovedala šnúrou troch získaných gemov. Pod hrozbou straty prvého setu sa Šramková blysla pri vlastnom podaní čistou hrou. Vzápätí však zahodila tri brejkbaly a po zmene strán prišla po tretí raz o servis.

V úvode druhého dejstva odolala Miška ďalším štyrom brejkbalom. Za stavu 1:1 už taká úspešná nebola a favoritka sa po dlhšej dobe ujala čiastkového vedenia. V ďalšom priebehu odvrátila obe šance súperky na ribrejk a v 9. geme využila na príjme hneď prvý setbal.

V rozhodujúcej časti viedla šestka žrebu po brejku 3:1. Za stavu 4:2, 40:15 mala postup na dosah, no Hončová zabrala, začala vracať takmer každú loptičku a otočila na 5:4. Po zmene strán pri podaní na víťazstvo neuspela. Rebecca v koncovke eliminovala nepresnosti a po kurióznom závere postúpila. Za stavu 6:5 sa dostala ku štvrtému mečbalu vo výmene, po ktorej skončila Miška na zemi. Kŕče v oblasti pravého stehna napokon viedli ku skreču.

Zaujalo nás:

  • zápas trval presne 3 hodiny
  • diváci videli 40 brejkbalov
  • obe tenistky zahrali iba po jednom ese

O finále zabojuje rodáčka z Bratislavy proti víťazke ruského derby medzi kvalifikantkami Sofiou Golubovskou a Kseniou Laskutovovou.

About Michal Pokrivka

Check Also

Simona Halepová

Millman sa zastal Halepovej v dopingovej kauze: Toto je dôvod, prečo ju považujem za nevinnú

Austrálčan John Millman sa zastal Rumunky Simony Halepovej v jej dopingovej kauze. Austrálsky tenista John …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × 2 =