Home Najdôležitejšie Gombos a Lacko spoznali svojich súperov v 1. kole Wimbledonu

Gombos a Lacko spoznali svojich súperov v 1. kole Wimbledonu

by Michal Pokrivka

LONDÝN – Norbert Gombos a Lukáš Lacko sa dozvedeli pred chvíľou mená svojich súperov v 1. kole grandslamového Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku), ktorého hlavná súťaž sa začne v pondelok.

Vo forme hrajúci Lukáš Lacko (94. v rebríčku ATP), ktorý sa dostal do hlavnej súťaže priamo, narazí na úvod na francúzskeho kvalifikanta Benjamina Bonziho (285.). Ak uspeje, rozdá si to v 2. kole pravdepodobne s najvyššie nasadeným Rogerom Federerom! Švajčiar by mal začať suverénnym víťazstvom nad Dušanom Lajovičom zo Srbska. Tretie kolo, ktoré je v rovine teórie, by mu malo podľa papierových predpokladov prihrať do cesty 32. nasadeného Argentínčana Leonarda Mayera.

Úspešný kvalifikant Norbert Gombos (186.) začne proti svetovej a turnajovej osmičke Kevinovi Andersonovi z Juhoafrickej republiky. V prípade senzačného postupu by si zmeral sily s Talianom Andreasom Seppim alebo austrálskym kvalifikantom Johnom-Patrickom Smithom. Na potenciálne 3. kolo sa črtá súboj s 25. nasadeným Philippom Kohlschreiberom z Nemecka.

Zaujímavé zápasy 1. kola:

(6) Grigor Dimitrov – Stan Wawrinka

(24) Richard Gasquet – Gael Monfils

Andy Murray – Benoit Paire

(7) Dominic Thiem – Marcos Baghdatis

Kompletný žreb hlavnej súťaže nájdete TU.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

13 + twenty =