Home Správy Kužmová s Rybárikovou nevyužili mečbaly. S US Open sa rozlúčili v 2. kole

Kužmová s Rybárikovou nevyužili mečbaly. S US Open sa rozlúčili v 2. kole

by Michal Pokrivka

NEW YORK – Viktória Kužmová s Magdalénou Rybárikovou prehrali v 2. kole štvorhry na grandslamovom US Open (53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) s rusko-lotyšským párom Anastasia Pavľučenkovová/Anastasija Sevastovová po setoch 6:4, 6:7(1), 6:7(4).

Lepší vstup do zápasu mali naše dievčatá. V treťom geme uspeli prvýkrát na riterne a keďže pokračovali pri vlastnom podaní vo veľkolepom predstavení z úvodného kola, prvý set doviedli bez problémov do víťazného konca.

Druhé dejstvo otvorili Viki s Magdou brejkom. Vzápätí ustáli tri hrozby straty servisu a svoj náskok zveľadili. V ďalšom priebehu spravili viacero chýb a z vedenia 2:0 bolo manko 2:5, 0:30. Dokázali ho ešte zmazať, vynútiť si skrátenú hru, no tá patrila po výsledku 7:1 rusko-lotyšskej dvojici.

V rozhodujúcej časti pokračoval obrovský boj. Slovenky stratili v prvom i piatom geme podanie, vždy však okamžite kontrovali. V závere nepremenili dva mečbaly na 6:4, následne znova prišli o servis, ale aj tentokrát promptne odpovedali. O víťazkách tak musel rozhodnúť tajbrejk. Ruska s Lotyškou ho získali pomerom 7:4.

Zaujalo nás:

  • Kužmová s Rybárikovou čelili prvému brejkbalu až v 16. geme pri vlastnom podaní na turnaji
  • ani jeden pár si dnes nepomohol esom

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 + six =