Home Najdôležitejšie Cibulková cez nasadenú štvorku senzačne do 4. kola US Open

Cibulková cez nasadenú štvorku senzačne do 4. kola US Open

by Michal Pokrivka

NEW YORK – Dvadsiata deviata nasadená Dominika Cibulková zdolala v 3. kole grandslamového US Open (53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) nemeckú štvorku žrebu Angelique Kerberovú v troch setoch 3:6, 6:3, 6:3.

Začiatok zápasu bratislavská rodáčka nezachytila. Okamžite stratila servis a do stavu 1:3 doplácala na horšie zvládanie kľúčových výmen. Potom prišli dva fantasticky zvládnuté gemy, no Nemku to nerozhodilo a záver prvého setu kontrolovala.

V druhom dejstve sa odpútala Dominika do vedenia 3:0 s dvoma brejkmi. Favoritka zareagovala dvoma čistými hrami za sebou, ale naša tenistka jej nedovolila ani pomyslieť na vyrovnanie. Práve naopak, za stavu 5:3 ukončila boj o set na príjme.

Rozhodujúcu časť otvorila Slovenka odvrátením dvoch brejkbalov, čo bola ďalšia vítaná vzpruha. Zakrátko zvýšila po úspechu na príjme na 3:1, a hoci následne o výhodu prišla, v šiestom geme si ju vzala naspäť. Záver zvládla absolútne rutinérsky, keď ju podržalo aj podanie.

Zaujalo nás:

  • Cibulková premenila 6 zo 7 brejkbalov, odvrátila 10 z 15
  • súperku prestrieľala 40:23 na víťazné údery
  • na sieti mala impozantnú úspešnosť, keď z 21 nábehov pretavila až 17 na zisk bodu
  • vo vzájomnej bilancii s Kerberovou znížila na 6:7

Vo svojom prvom newyorskom osemfinále od roku 2010 narazí zverenkyňa Mateja Liptáka na 14. nasadenú Američanku Madison Keysovú. Z členiek top 10 dnes vypadla aj Caroline Garciová z Francúzska. V predošlých dňoch sa porúčali Rumunka Simona Halepová, Dánka Caroline Wozniacka a Nemka Julia Görgesová.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seventeen − 2 =