Home Správy Ďalšie prekvapenie na US Open – Garciová skončila v 3. kole

Ďalšie prekvapenie na US Open – Garciová skončila v 3. kole

by Michal Pokrivka

NEW YORK – Šiesta nasadená Francúzka Carolina Garciová prehrala v 3. kole grandslamového US Open (53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) s 30. nasadenou Carlou Suárezovou Navarrovou zo Španielska 7:5, 4:6, 6:7(4).

Úvodný set rozbehla lepšie španielska tenistka. Brejk na 3:2 však nepotvrdila a v závere pykala. Favorizovaná Francúzka premenila za stavu 6:5 v poradí druhý setbal na príjme.

Od druhého dejstva nasadenú šestku úplne opustili riterny. Vstúpila doň strateným servisom a v ďalšom priebehu sa márne snažila čo i len priblížiť k ribrejku.

Rozhodujúca časť sa niesla v znamení kvalitného podania na oboch stranách. Rebríčková favoritka mala na príjme jedinú šancu pri vedení 3:2, jej súperka útočila na brejk za stavu 5:5. Obe ukázali pevné nervy a k slovu sa dostala skrátená hra. Lepšie ju zvládla rodáčka z Kanárskych ostrovov, ktorá premenila víťazným bekhendom hneď prvý mečbal.

Zaujalo nás:

  • Garciová zapojila do hry 77 percent 1. servisov, Suárezová Navarrová 75
  • obe sa presadili len dvakrát na príjme
  • Francúzka skončila aj pri 6. štarte na US Open pred bránami osemfinále

Po Rumunke Simone Halepovej, Dánke Caroline Wozniackej a Nemke Julii Görgesovej je svetová šestka z Francúzska už štvrtou vypadnuvšou hráčkou top 10 na tohtoročnom US Open.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

14 + seventeen =