Home Najdôležitejšie FOTO Kužmová s kazašskou parťáčkou triumfovali v Dubaji: Vo finále predviedli famózny obrat a ukážkový supertajbrejk

FOTO Kužmová s kazašskou parťáčkou triumfovali v Dubaji: Vo finále predviedli famózny obrat a ukážkový supertajbrejk

by Roderik Pastier
Anna Danilinová, Viktória Kužmová

DUBAJ – Slovenská tenistka Viktória Kužmová získala titul vo štvorhre na turnaji ITF W100 v Dubaji. Po boku Kazašky Anny Danilinovej si v pozícii najvyššie nasadeného páru poradili s Ruskami Angelinou Gabujevovou, Anastasiou Zacharovovou a zvíťazili 4:6, 6:3, 10-2 za 87 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka si na svoje konto pripísala už desiaty titul vo štvorhre medzi ženami.


Turnajové jednotky vstúpili do finálového súboja strateným servisom, ale Kužmová s Danilinovou okamžite ribrejkli súperky a vyrovnali na 1:1. V ďalšom priebehu úvodného dejstva sa hralo dlho bez brejku, za stavu 3:3 však stratili favoritky ďalšie podanie a po 37 minútach prehrávali 0:1.

Famózny obrat a supertajbrejkový debakel

Rusky mali na úvod druhého setu dva brejkbaly, ktoré nevyužili a následne Kužmová s Danilinovou prelomili podanie ruského páru. Náskok brejku si udržiavali počas celej sady a o osude zápasu tak rozhodoval až záverečný supertajbrejk hraný na desať výherných bodov.Vo finálovom supertajbrejku dominoval favorizovaný kazašsko-slovenský pár, ktorý získal prvých osem bodov a drámu v závere už nepripustil.

Viktória Kužmová, Tomáš Hrunčák
Viktória Kužmová s trénerom Tomášom Hrunčákom (Foto: Osobný archív Tomáša Hrunčáka)

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

6 + 18 =