Home Australian Open Krejčíková s Ramom víťazmi miešanej štvorhry na Australian Open

Krejčíková s Ramom víťazmi miešanej štvorhry na Australian Open

by Dominika Mikušiaková

MELBOURNE – Česko-americká dvojica Barbora Krejčíková/Rajeev Ram zdolala vo finále miešanej štvorhry na Australian Open (60 500 000 AUD, tvrdý povrch vonku) domáci pár Astra Sharmová/John-Patrick Smith po setoch 7:6(3), 6:1.

Prvý set priniesol vyrovnanú bitku. Favorizovaný česko-americký pár sa presadil na príjme hneď v úvodnej hre, domáca dvojica však v siedmom geme kontrovala. V ďalšom priebehu sa hralo bez brejku, prvý set tak dospel do skrátenej hry. Tú ovládli Krejčíková s Ramom pomerom 7:3.

V druhom sete dominovali Krejčíková s Ramom. V úvodnom geme odolali brejkbalu a následne sa sami presadili na príjme. Ďalší brejk pridali za stavu 4:1 a následne zápas doviedli do úspešného konca, keď premenili v poradí druhý mečbal.