Home Najdôležitejšie Kovalík v Španielsku ukázal veľkosť bojovníka: Po peknom obrate v boji o štvrťfinále vyzve niekdajšiu svetovú deviatku

Kovalík v Španielsku ukázal veľkosť bojovníka: Po peknom obrate v boji o štvrťfinále vyzve niekdajšiu svetovú deviatku

by Majo Malinovský
Jozef Kovalík

VALENCIA – Slovenský tenista Jozef Kovalík postúpil na challengerovom antukovom podujatí v španielskej Valencii do osemfinále.


Kovalík hneď v úvodnom kole narazil na nepríjemnú domácu prekážku v podobe Oriola Roca Batalla, ktorý je v aktuálnom rebríčku ATP o 42 miest vyššie ako slovenský tenista. Aj keď domáci hráč po vyhratom tajbrejku úvodného setu v tretej hre toho druhého brejkol Kovalíka a ujal sa vedenia 2:1, slovenský tenista ukázal veľkosť bojovníka.

Kovalík už v druhom sete stratil len jedinú hru a získal druhú sadu vo svoj prospech (6:3) a po troch hodinách aj ôsmich minútach sa radoval z celkového triumfu a postupu do osemfinále, keď dramatický tretí set bez jediného brejku vyhral napokon v tajbrejku 7:4.

V boji o štvrťfinále narazí Kovalík na turnajovú osmičku, známeho talianskeho búrliváka, bývalú svetovú deviatku a štvrťfinalistu Roland Garros Fabia Fogniniho. S tým v jedinom vzájomnom súboji na antuke v Mníchove ešte v roku 2016 prehral 1:2 na sety.

  1. kolo: Oriol Roca Batalla (Esp) – Jozef Kovalík 7:6(4), 3:6, (4)6:7 za tri hodiny aj osem minút

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three × four =