Home Najdôležitejšie Kovalík do finále kvalifikácie v Katare, Kučová favoritku v Dubaji nezaskočila

Kovalík do finále kvalifikácie v Katare, Kučová favoritku v Dubaji nezaskočila

Jozef Kovalík

DAUHA – Slovenský tenista Jozef Kovalík postúpil do finále dvojkolovej kvalifikácie dvojhry na turnaji ATP v Dauhe. V sobotnom stretnutí 1. kola vyradil Kazacha Andreja Golubeva 6:4, 7:6 (2).

Od úvodu obaja hráči výborne servovali na rýchlom katarskom harde. Prvý brejkbal zápasu mal k dispozícii v piatej hre deblový špecialista Golubev, ale Kovalík súperovu príležitosť odvrátil. V koncovke prvého dejstva udrel slovenský zástupca, ktorý využil prvý brejkbal a po 40 minútach viedol 1:0.

V druhom sete mal náskok brejku k dispozícii ukrajinský tenista, ale v kľúčovom geme za stavu 5:4 neudržal podanie a Kovalík vyrovnal na 5:5. Po nepremenenom mečbale 170. hráča sveta musel o osude sady rozhodovať až tajbrejk, v ktorom Kovalík potvrdil rolu favorita a zaslúžene postúpil do finále kvalifikácie. V boji o hlavnú súťaž nastúpi proti Ukrajincovi Marčenkovi, ktorý si rovnako v dvoch setoch poradil s Francúzom Janvierom.

Kučová v Dubaji so stopkou v prvom kvalifikačnom kole

Kristína Kučová sa neprebojovala do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA v Dubaji. V sobotnom stretnutí 1. kola trojkolovej kvalifikácie prehrala s Ruskou Ľudmilou Samsonovovou 5:7, 1:6.